„Nie dali, dostali” – KS Naprzód Rydułtowy wyjeżdżają z Jejkowic bez punktów

2
38
DSC04738.JPG

7 listopada gospodarze z Jejkowic podejmowali u siebie KS Naprzód Rydułtowy. Początek meczu nie zachwycał – zbyt wolne wymiany piłek oraz gra głównie w środku boiska. Jedni jak i drudzy nie stwarzali większych sytuacji podbramkowych. Dopiero od dwudziestej minuty gra nabrała tempa. W dwudziestej pierwszej minucie zawodnik Naprzodu Rydułtowy, Łukasz Brzoska oddał strzał po ziemi na bramkę rywala, ale bramkarz nie miał większych problemów z obroną. Trzy minuty później, ten sam zawodnik podaje na prawą stronę do Bartłomieja Pietrasza, który oddaje strzał. Piłka mija bramkę tuż obok spojenia słupka z poprzeczką. Gospodarze swojej szansy nie wykorzystali w dwudziestej dziewiątej minucie. Po faulu, Artur Mościcki wrzuca piłkę z prawej strony w pole karne. Adam Paprotny podjął próbę strzału głową, ale zabrakło precyzji, żeby wykończyć dobrze akcję. Trzy minuty później zabrakło wykończenia gościom. Grzegorz Brzoska po faulu wrzuca z lewej na długi słupek. Piłka zmierza wprost na nogę Patryka Margecioka, ale ten mija się z piłką. W końcu w trzydziestej dziewiątej minucie spotkania Łukasz Brzoska przerywa bezbramkowy remis i z dwudziestu pięciu metrów pakuje futbolówkę do siatki. Goście próbowali wyrównać w końcówce pierwszej połowy. Grzegorz Brzoska wrzuca z lewego narożnika. Pietrasz uderza na bramkę, ale bramkarz wybija. Próba dobitki i piłka ląduje na rzut rożny z którego ostatecznie nic nie wynika. W drugiej połowie kibice czekali na podbramkową akcję, aż do sześćdziesiątej czwartej minuty. Goście nie wykorzystują okazji po faulu, strzelając z lewej strony tuż przy linii pola karnego – bramkarz znakomicie ustawiony nie przepuszcza piłki. W siedemdziesiątej szóstej minucie sędzia dopatruje się ręki gości w ich polu karnym i wskazuje na „jedenastkę”. Do piłki ustawia się Mościcki i pewnym strzałem pokonuje bramkarza podwyższając wynik spotkania. Dziewięć minut później gospodarze dobijają rywala – szybka akcja Jejkowic i kapitan drużyny, Grzegorz Piełka z ostrego kąta, lewą nogą pakuje piłkę do siatki. Mecz ostatecznie kończy się wynikiem 3:0 dla LKS Jedność Jejkowice. Zawodnicy KS Naprzód Rydułtowy wracają do domu bez punktów. Kolejne ich spotkanie zaplanowane zostało na 14 listopada, a ich przeciwnikiem będzie Zameczek Czernica.