Para-Buch Teatr w Ruch po raz piąty!

1
32
teatr.jpg

Impreza ma przekonać, że scena nie ma barier, a teatr nie jedno ma imię. To przegląd teatrów osób niepełnosprawnych, któremu przyświeca jeden główny cel – odkrywanie radości, jaką daje tworzenie bez narzuconych z góry ograniczeń. W tym roku impreza zaplanowana jest na 30 października.

„Para-buch, teatr w ruch” to okazja do spotkania ludzi, którzy kochają teatr i lubią tworzyć teatralną przestrzeń. Został on przygotowany z myślą o tych, którzy chcą nie tylko prezentować swój dotychczasowy dorobek, ale także mają ochotę nabywać nowe kompetencje i umiejętności, chcą dzielić się swoją pasją z innymi i podpatrywać warsztat innych artystów. Zaplanowane działania wychodzą naprzeciw różnorodnym potrzebom osób niepełnosprawnych takim jak zabawa, aktywność, twórcza ekspresja, współdziałanie w zespole czy też sukces i uznanie. Celem przeglądu jest również integracja środowiska amatorskich teatrów osób niepełnosprawnych w obszarze działań kulturalnych, jak i wzrost umiejętności komunikacyjnych.

WCK zaprasza 30 października 2015 r. do Wodzisławskiego Centrum Kultury zespoły teatralne działające przy specjalnych ośrodkach wsparcia, szkołach, domach kultury, przy warsztatach terapii zajęciowej, czy związkach osób niepełnosprawnych i upośledzonych umysłowo. W programie prócz prezentacji konkursowych przewidziano warsztaty bębniarskie, plastyczne oraz animacje z klanzą.

Czekamy na zgłoszenia do 19 października br.

 

http://wodzislaw-slaski.pl/wp-content/uploads/2015/09/Para-buch_2015_FB.jpg

 

RAMOWY PROGRAM IMPREZY*:

9:00 – 11:00 – prezentacje konkursowe

11:00-11:30 – warsztaty bębniarskie oraz warsztaty plastyczne w dwóch grupach

11:30 – 13:00 – prezentacje konkursowe

13:00 – 13:30 – warsztaty bębniarskie oraz warsztaty plastyczne w dwóch grupach

13:30 – konsultacje jurorskie

14:00 – ogłoszenie wyników i wręczenie nagród

W przerwach- bufet kawowy dla uczestników- hol główny (kawa, herbata, słodki poczęstunek)

* program zależy od ilości zgłoszonych uczestników i długości spektakli

 

JURY:

  • Izabela Karwot – animatorka, instruktorka teatralna i reżyserka wielu teatrów młodzieżowych i dziecięcych: „Guziczek”, „Fik -Mik”, „Rondo”, Tara-Bum”, „Supełek”, „Supeł” itd. Związana z Rybnickim Centrum Kultury, Raciborskim Centrum Kultury oraz Domem Kultury w Rybniku-Boguszowicach. Prezes Stowarzyszenia Społeczno-Kulturalnego „IZART”.
  • Jan Chmiel – Kierownik Warsztatu Terapii Zajęciowej,,Jesteś Potrzebny” w BSA Teatr Grodzki w Bielsku-Białej. W latach 1999-2009 Przewodniczący Zarządu BSA Teatr Grodzki. W latach 2008-2009 pracownik merytoryczny w Stowarzyszeniu Współpracy Regionalnej w Chorzowie. Obecnie Jan Chmiel kieruje Bielskim Stowarzyszeniem Artystycznym „Teatr Grodzki”. Przez wiele lat pracował jako aktor w bielskich teatrach: Heliotropie, Banialuce, Teatrze Polskim.
  • Zofia Paszenda – pedagog, animator, instruktor teatralny. Prowadzi dziecięce i młodzieżowe grupy teatralne „Cicho-sza”, „Dratewka”, „Pacynki” oraz „Teatr dla najmłodszych”. Od lat związana ruchem teatralnym w Rybniku, aktorka teatru „Rondo”. Działa w Stowarzyszeniu Społeczno-Kulturalnym „IZART”.

Patronat nad imprezą objął Inqubator Teatralny, Śląskie Laboratorium Pedagogiki Teatru oraz Fundacja Szafa Gra

REGULAMIN PARA-BUCH

KARTA ZGŁOSZENIOWA