Pracowite lato drogowców

2
17
roboty_drogowe.jpg

Jednak tylko dla uczniów, ponieważ pozostali mogą pozwolić sobie jedynie na krótkie urlopy. A w międzyczasie praca idzie do przodu. Tak to wyglądało między innymi w Służbach Komunalnych Miasta, które przez okres wakacji miały sporo roboty.

 

Praktycznie przez cały lipiec, do 26, kiedy to nastąpiło otwarcie Rodzinnego Parku Rozrywki „Trzy Wzgórza”, pracownicy SKM pracowali na tamtejszym terenie. Jednak nie przeszkodziło im to również w takich robotach jak remonty cząstkowe na Wilchwach i w Radlinie II. Z wykonanych zadań warto wymienić chociażby wyczyszczenie rowów na ulicy Konwaliowej, remont końcowego odcinka drogi na ulicy Kwiatowej czy naprawa kanalizacji deszczowej na ulicy Odrodzenia.

W lipcu również ulica Waryńskiego doczekała się naprawy trylinki oraz wyjazdu. Służby Komunalne Miasta zajęły się również schodami na Cmentarzu Komunalnym – zostały one wyremontowane.

Do zadań SKM należy między innymi utwardzanie dróg – takie prace miały miejsce na ulicy Owocowej w kierunku Pszowa, jak również na bocznej Głożyńskiej. Przy kapliczce na ulicy Pośpiecha ułożone zostały nowe krawężniki, podobnie na ulicy Cichej naprawiono zniszczone krawężniki, natomiast rów przy ulicy Krupińskiego został wyłożony płytami ażurowymi.

 

Oprócz tego, w ostatnich dniach ruszyły prace związane z wyburzeniem budynku na Wilchwach, remontem ulicy Polnej, łącznika ul. Oraczy.

 

Co jeszcze działo się w mieście jeśli chodzi o drogi? Między innymi realizowana była inwestycja dotycząca przebudowy przepustu ul. Rogowskiej, wyłoniono wykonawce, który zajmie sie remontem drogi na osiedlu Przyjaźni, jak również zakończono przebudowę chodnika przy galerii Karuzela.

UM Wodzisław Śl.

/publ.d/