Zmiany organizacji ruchu w centrum

1
46
rynek_wodzislaw.jpg

 

strefa-ruchu-centrum

 

Na wspomnianych ulicach trwa uzupełnianie oznakowania. Zmiany będą obowiązywały do dnia 31 sierpnia 2015 roku. Przed wprowadzeniem zmian w organizacji ruchu, znaki zostaną zakryte.

 

minorytow

 

Uważajcie na ulicy Minorytów, która także została objęta zmianami, w tym i takimi, które dotyczą stanowisk parkingowych i postoju TAXI.

 

srednia-konstancji

 

srednia-konstancji

 

Od strony ulicy Konstancji, przy wjeździe w ulicę Średnią już wkrótce będzie obowiązywał zakaz wjazdu (od rynku, na wysokości apteki).

 

konstancji-podstrefa A

 

Montaż znaku przy ulicy Konstancji, informującego o podstrefie A w ramach Strefy Płatnego Parkowania.

 

Do pobrania: mapka organizacji ruchu.

 

Ustalono następujące zasady organizacji ruchu na tym terenie:

– zastosowanie oznakowania B-1 z tabliczkami i treści: „Nie dotyczy: – mieszkańców Rynku i ulic: Średniej, Powstańców Śl. Księżnej Konstancji, Krótkiej i Targowej; – pojazdów zaopatrzenia, rowerów, taxi oraz znaków B-39 i B-40 wprowadzających strefę ograniczonego postoju ponad 20 minut w godzinach od 7:00 do 17:00 na Rynku i ulicach: Powstańców Śląskich, Średniej, Krótkiej, Targowej, znaki B-40 zostaną umieszczone na odwrocie znaków B-39.

– oznakowanie miejsc postojowych w strefie płatnego parkowania za pomocą oznakowania D-44 i D-45 oraz P-19. Stanowiska zastrzeżone dla określonych uczestników ruchu (np. niepełnosprawnych) zostaną wyznaczone za pomocą oznakowania P-20 (np. na ulicy Księżnej Konstancji), wyznaczenie dodatkowych miejsc na ulicy Świętego Jana oraz Aptecznej

-wyznaczenie miejsc postojowych dla taksówek na ulicy Minorytów

-zastosowanie na odcinku ulicy Minorytów oraz Krótkiej oznakowanie B-1 z tabliczkami o treści : „Nie dotyczy:- mieszkańców ulic: Minorytów i Krótkiej, – pojazdów zaopatrzenie, – rowerów, tacxi

– zmiana lokalizacji oraz zastosowanie dodatkowego oznakowania D-3 i D-40 na wylocie ulicy Juliusza Słowackiego 9 w rejonie skrzyżowania z ulicą Powstańców Śląskiej),

– zmiana godzin obowiązywania płatności w strefie płatnego parkowania ( od 7:00 do 17:00) w związku z podjęciem stosownej uchwały przez Radę Miejska Wodzisławia Śląskiego.

 

Szczegółowe informacje dotyczące nowej organizacji ruchu można uzyskać w sekcji ds. parkingów, budynek 4B, pok. 116 Urzędu Miasta oraz pod numerem telefonu (32) 459 0 456.

 

/publ.d/