Wodzisław Śląski: Mieszkaniec Jastrzębia groził wiatrówką za upomnienie

1
54
broń.jpg

Policjanci zatrzymali 22-letniego mężczyznę, który przy użyciu wiatrówki groził pozbawieniem życia mieszkańcowi Wodzisławia Śląskiego.

 

W ten sposób chciał się zrewanżować kierowcy za reprymendę, jaką od niego usłyszał. Dzisiaj mieszkańcowi Jastrzębia Zdroju zostanie przedstawiony zarzut narażenia człowieka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia, grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło wczoraj około 18:00 na drodze dojazdowej do kąpieliska „Balaton” w Wodzisławiu Śląskim. Młody mężczyzna znajdując się pod widocznym wpływem alkoholu szedł środkiem drogi, utrudniając tym samym przejazd samochodów. W pewnym momencie jeden z kierujących zirytowany taką sytuacją zwrócił mężczyźnie uwagę. W rezultacie ten wyjął przedmiot przypominający broń i zaczął w niego celować, niewykluczone iż oddał w jego kierunku nawet strzał. Wówczas, wykazując się wyjątkową odwagą 30-letni mieszkaniec Wodzisławia Śląskiego wyszedł z pojazdu i wraz z innym obywatelem, który był świadkiem tej sytuacji wspólnie obezwładnili napastnika. 22-letni mieszkaniec Jastrzębia Zdroju został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Broń, którą 22-latek się posłużył okazała się wiatrówką. Zatrzymany jeszcze dziś usłyszy zarzut narażenia człowieka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia. Grozi mu za to kara do 3 lat więzienia.

 

/publ.d/