Wodzisław Śląski: Biblioteka otrzymała dofinansowanie na książki

2
23
biblioteka wodzisław.JPG

Nasza biblioteka otrzymała dofinansowanie z Programu Biblioteki Narodowej na zakup nowości wydawniczych. 36 tys. 180 zł to kwota, jaką udało się uzyskać w ramach programu promocja czytelnictwa.

 

Na sumę, którą otrzymała wodzisławska książnica, składało się wiele czynników, m.in. budżet placówki, wielkość księgozbioru, ilość czytelników i wypożyczeń na stu mieszkańców.

– Nowości wydawnicze kupować będziemy systematycznie do listopada – mówi Ewa Wrożyna-Chałupska – dyrektor Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej. Priorytetem jest literatura beletrystyczna polska i obca, książki dla dzieci i młodzieży, nowości naukowe. – Zapotrzebowanie na książki składają m.in. czytelnicy, którzy chcieliby dostać u nas te same nowości, jakie leżą na półkach w księgarni – dodaje dyrektor.

To nie jedyny zastrzyk gotówki, jaki otrzymała placówka. Dzięki udziałowi w programie „Orange dla bibliotek” otrzymała dotację finansową w wysokości 1695,22 zł. Pieniądze wykorzystane zostaną w celu edukacji oraz popularyzacji i zwiększenia wykorzystania Internetu przez pracowników i użytkowników bibliotek, a w szczególności na zapewnienie dostępu do szerokopasmowych łączy internetowych w placówce głównej i filiach.

 

tekst: Gazeta Wodzisławska

/publ.d/