Wszystko, co dobre szybko się kończy

2
26
dyp-01.jpg
Po dwutygodniowej nieobecności powróciła grupa młodzieży Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Pszowie ze stażu odbywanego w Irlandii Północnej.  
 
 
Przypomnijmy, że Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Pszowie w ramach programu Erasmus + umożliwia chętnej młodzieży odbywanie praktyk w salonach fryzjerskich  w Derry w Irlandii Północnej. W ciągu najbliższych dwóch lat 34 szczęśliwców odbędzie staż w salonach fryzjerskich i uczyć się będzie zawodu pod okiem zachodnich mistrzów grzebienia. Pierwsza grupa ruszyła w maju i właśnie powróciła. Projekt zakłada: zdobycie nowych doświadczeń, poznanie innowacyjnych technik fryzjerskich, poszerzenie znajomości języka angielskiego, jak również  sprawdzenie samych siebie w nowej sytuacji, podniesienie samooceny i wiary w własne możliwości. 
Jak wyglądał ostatni dzień dziewcząt w Derry?- zapytaliśmy jedną z uczestniczek, Ewelinę.
-W dniu poprzedzającym powrót do domu, część dziewczyn była w pracy, inne były w ferworze pakowania. Jeszcze inne pobiegły kupić coś dla bliskich. Na zakończenie odbywanego stażu  wszystkie otrzymałyśmy certyfikaty potwierdzające udział  w praktykach, to było bardzo miłe. Ale myślami byłyśmy już w kraju. Bardzo intensywnie spędziłyśmy te  dwa tygodnie, wiele się nauczyłyśmy, ale też tęskniłyśmy za domem.
Niestety tych widoków już szybko nie zobaczymy – dodaje Marysia uczestniczka projektu. Te klify, ten ocean, te kolory, to powietrze -.po prostu jak w bajce. Najbardziej podobała mi się wycieczka do Grobli Olbrzyma. Pogoda ku zaskoczeniu wszystkich dopisywała. Najpierw zatrzymaliśmy się przy ruinach zamku, następnie podjęliśmy wyzwanie przejścia przez most linowy nad przepaścią. Wszystkie dałyśmy radę. Na koniec pojechaliśmy do Giant’s Causeway (Grobla Olbrzyma). Tam spędziłyśmy czas na spacerach, w trakcie których robiliśmy mnóstwo zdjęć. Wszystkie zgodnie stwierdziłyśmy, że nigdy nie byłyśmy w tak cudownych miejscach. Dotychczas podziwialiśmy je tylko w telewizji. 
Dziękujemy opiekunkom pani Annie Borsukiewicz oraz pani Kindze Petei za opiekę nad uczennicami podczas wyjazdu- dodaje Żaneta.
Szczęśliwe dziewczyny powróciły z certyfikatami do domu, a swoje doświadczenie wykorzystają w salonach fryzjerskich, w których będą pracowały. 
 
/ZSP Pszów/