Region: Kręć kilometry i wygrywaj nagrody

2
24
stojaki_rowerowe.jpg

Rywalizacja polskich miast o dizajnerskie stojaki rowerowe nabiera tempa.

 

Rowerzyści przejechali już ponad 800 000 kilometrów w ramach ogólnopolskiej kampanii społecznej Fundacji Allegro All For Planet „Kręć Kilometry”. A minął dopiero pierwszy miesiąc akcji! Kilometrów przybywa w rekordowym tempie, a ranking pokazuje niezwykłą mobilizację rowerzystów z mniejszych miejscowości.

Rywalizacja trwa do końca sierpnia i wtedy okaże się ostatecznie, gdzie Fundacja Allegro All For Planet postawi swoje stojaki rowerowe. Aktualny ranking można śledzić tutaj: http://kreckilometry.pl/stojaki#ranking
Przypomnijmy, do rywalizacji o stojaki rowerowe dla swojego miasta może się włączyć każdy. Wystarczy pobrać darmową aplikację mobilną na swój telefon i jeździć na rowerze. Każdy przejechany kilometr zasila konto wybranego miasta, a uczestnikowi daje szansę na atrakcyjne nagrody indywidualne. W 20 miastach, których mieszkańcy przejadą największy dystans, Fundacja Allegro All For Planet postawi nowe parkingi rowerowe.

– Widzimy niezwykłą mobilizację rowerzystów z różnych zakątków Polski. Mieszkańcy motywują się wzajemnie w mediach społecznościowych, drukują plakaty, organizują wspólne przejazdy. Także niektóre szkoły włączyły się w akcję, a ich uczniowie systematycznie „kręcą kilometry” dla swojego miasta. Bardzo nas to cieszy i udowadnia, że wszystkie miejscowości mają równe szanse w naszej rywalizacji- mówi Krzysztof Śpiewek z Fundacji Allegro All For Planet.

To już czwarta edycja kampanii „Kręć Kilometry”, a stojaki fundacji służą rowerzystom w 29 miastach, w 120 różnych lokalizacjach. Po tegorocznej edycji przybędzie kolejne 100 stojaków rowerowych. Na uczestników rowerowej rywalizacji czekają nagrody indywidualne, w tym stylowe rowery Batavus, smartfony i kamery HTC, a także akcesoria rowerowe.

 

Szczegóły akcji dostępne są na stronie: http://kreckilometry.pl/
Bezpłatną aplikację, która umożliwia walkę o stojaki można pobrać tutaj:
iOS: https://itunes.apple.com/pl/app/krec-kilometry/id666842836?l=pl&ls=1&mt=8
Android: https://play.google.com/store/apps/details?id=pl.kreckm.mobile&hl=pl_PL

 

/publ.d/