Wodzisław: Czerwiec w Pegazie zapowiada się ciekawie

3
24
fotograf.jpg

Kino Pegaz zaprasza w czerwcu na najlepsze polskie dzieła mijającego sezonu filmowego.

 

2 czerwca zobaczymy głośnego „Fotografa” Waldemara Krzystka, w opinii krytyków najwybitniejszy polski obraz filmowy minionego roku. To rasowy thriller o seryjnym mordercy, z wnikliwą analizą współczesnej Rosji w tle. Tak bardzo nie spodobała się ona Putinowi, że „Fotograf” trafił na listę filmów zakazanych w Rosji.

9 czerwca będzie można zobaczyć rewelacyjną komedię Marcina Krzyształowicza (autora wybitnej „Obławy”) – „Pani z przedszkola”. Film w gwiazdorskiej obsadzie (Krystyna Janda, Adam Woronowicz, Karolina Gruszka, Marian Dziędziel) jest niezwykle oryginalną formalnie wiwisekcją stanu ducha współczesnej, polskiej rodziny. Akcja filmu wraca do lat siedemdziesiątych ubiegłego wieku. Z takim pietyzmem chyba jeszcze nikomu w polskim kinie nie udało się wskrzesić na ekranie ducha tamtych czasów.

12 i 14 czerwca nagrodzeni Złotymi Lwami na festiwalu w Gdyni „Bogowie”. Film szeroko komentowany, szczególnie bliski mieszkańcom naszego regionu, gdyż opowiadający w formule dramatu biograficznego o losach wybitnego kardiochirurga, profesora Zbigniewa Religi ( w tej roli genialny, nagrodzony w Gdyni Tomasz Kot).

16 czerwca „Rozdzieleni” Michaela Hazanaviciusa, autora oscarowego „Artysty”. Film nominowany do „Złotej Palmy” w Cannes jest niezwykle poruszającą emocjonalnie opowieścią o rozdzielonym w wyniku rosyjskiej inwazji na Czeczenię rodzeństwie. To bezwzględne spojrzenie na współczesną Rosję i jej imperialną politykę. Krytyka przyrównuje ten film do „Full Metal Jacket” Kubricka, a sam reżyser mówi, iż chciał w swoim filmie pokazać, „jak armia produkuje morderców”.

 

 

logo kina Pegaz

 

Seanse obywają się w każdy wtorek o godzinie 20:15. Bilety w cenie 10 zł można nabyć w kasie Wodzisławskiego Centrum Kultury na godzinę przed każdym seansem. Z kartą TuKupuj drugi bilet gratis.

 

/publ.d/