Ogólnopolska akcja PaT także w Wodzisławiu

3
23
zryw_serc.jpg

Przeciwko narkotykom, przemocy i obojętności, w trosce o zdrowie fizyczne i społeczne, wczoraj zatrzymali się i wybijając przez 60 sekund rytm wolnych serc wspierali Ogólnopolski Głos Profilaktyki. Policjanci, młodzież licealna oraz mieszkańcy Wodzisławia Śląskiego promowali modę na życie wolne od uzależnień.

 

Wczoraj wodzisławscy policjanci we współpracy z Zespołem Szkół Ekonomicznych im. Oskara Langego oraz Urzędem Miasta Wodzisławia Śląskiego włączyli się w ogólnopolską akcję PaT. Ogólnopolski Głos Profilaktyki to zryw wzmocnienia twórczej profilaktyki, zryw tysięcy młodych serc, wolnych od uzależnień, przemocy i obojętności na drugiego człowieka. Impreza rozpoczęła się o godzinie 10:30 w wodzisławskim ekonomiku debatą pod tytułem „Narkotyki początkiem Twojego końca”. Policjanci oraz specjaliści, na co dzień pracujący z ludźmi uzależnionymi, przestrzegali młodzież przed konsekwencjami wynikającymi z zażywania narkotyków oraz picia alkoholu, opowiadali o mechanizmach tych uzależnień oraz skutkach ich działania. Odbył się także spektakl profilaktyczny pod tytułem „Życiorysy narkotykami pisane” w wykonaniu uczniów wodzisławskiego ekonomika. Następnie wszyscy uczestnicy imprezy przemaszerowali na wodzisławski Rynek. Tam punktualnie o 14:00 odczytano odezwę społeczności PaT włączając się tym samym w ogólnopolski „Zryw Wolnych Serc".

 

http://wodzislaw.slaska.policja.gov.pl/dokumenty/zalaczniki/63/63-288414.jpg   http://wodzislaw.slaska.policja.gov.pl/dokumenty/zalaczniki/63/63-288415.jpg  http://wodzislaw.slaska.policja.gov.pl/dokumenty/zalaczniki/63/63-288427.jpg

 

fot. http://wodzislaw.slaska.policja.gov.pl/

/publ.d/