Wodzisław: Ultimate frisbee, co to takiego?

2
97
freesby.jpg

Podstawowymi zasadami ultimate są brak fizycznego kontaktu pomiędzy graczami oraz fair play

 

 

Ultimate frisbee to dyscyplina sportowa, która zatacza coraz szersze kręgi. Na czym polega? Otóż jest to gra zespołowa z użyciem frisbee, łącząca w sobie elementy koszykówki, piłki nożnej, piłki ręcznej i rugby. Jest bardzo dynamiczna i widowiskowa, od graczy wymaga wytrzymałości, szybkości i zręczności, lecz jednocześnie proste zasady czynią ją bardzo łatwą do opanowania dla początkujących. Podstawowymi zasadami ultimate są brak fizycznego kontaktu pomiędzy graczami oraz fair play. Brzmi zachęcająco? Więc nadarzy się okazja, aby spróbować swoich sił w tej dyscyplinie sportowej.

 

Społeczność Ultimate Frisbee zaprasza na trening.
– Zapraszamy wszystkich niezależnie od płci i wieku na otwarty trening ultimate frisbee . W planie nauka podstawowych rzutów , objaśnienie zasad ultimate frisbee oraz minigra . Trening poprowadzą Michał ,,Pusty ” Pustołka z drużyny Frisbnik oraz Piotr ,,Maślana” Maślanka ze Śląskiego Stowarzyszenia Graczy Ultimate . Polecamy wziąć strój oraz obuwie sportowe ( adidasy/lanki/korki) oraz wodę , w ultimate gramy dyskami 175-gramowymi .

Dla uczestników zostaną udostępnione szatnie z prysznicami ( osobno damska i męska ).

Wszelkie pytania prosimy zadawać na evencie lub pod numerami telefonów : 696-896-686 oraz 512-878-099 – czytamy na profilu faceobooka.

 

fot. scaughty photography

/publ.d/