Wodzisław: Trwa znakowanie nowych tras rowerowych

1
20
znakowanietrasy.jpg

W połowie czerwca będziemy mogli skorzystać z 43,5 km nowych tras rowerowych na terenie naszego powiatu.

 

Pisaliśmy już o tym, że w Wodzisławiu Śląskim pojawią się nowe trasy rowerowe. Obecnie trwa ich oznakowanie tak, aby już w połowie czerwca móc z nich skorzystać. Wtedy zostaną uruchomione nowe trasy rowerowe łączące centrum miasta z dzielnicami oraz miejscami rekreacji. W ramach tego zadania powstanie 43,5 km nowych tras oraz zmodernizowanych zostanie 12,2 km, w sumie do dyspozycji rowerzystów oddanych zostanie 55,7 km nowo oznakowanych tras rowerowych. Poniżej przedstawiamy przebieg tras:

Trasy nr 283 i 314
Na terenie Wodzisławia Śląskiego projekt zakłada, że trasy te pobiegną od granicy z miastem Radlin bocznymi ulicami przez Radlin Górny na skraj Os. Piastów. Część przebiegu obu tras jest wspólna.

Trasa nr 311
Na terenie Wodzisławia Śląskiego projekt zakłada, że trasa ta pobiegnie od granicy z miastem Radlin bocznymi ulicami przez Radlin Dolny i Os. Przyjaźni, a następnie istniejącym ciągiem pieszo-rowerowym wzdłuż drogi nr 78 do dworca kolejowego.

Trasa nr 312
Projekt zakłada, że trasa ta rozpocznie się obecnie przy tym przystanku kolejowym Wodzisław Śląski-Radlin i pobiegnie bocznymi drogami do Szuściaka, prowadząc dalej wzdłuż drogi nr 932 do Dolanka na skraju Gminy Marklowice.

Trasa nr 315
Na terenie Wodzisławia Śląskiego projekt zakłada, że trasa ta pobiegnie drogami leśnymi do przystanku kolejowego Wodzisław Śląski – Radlin, następnie ul. Bolesława Chrobrego przez Radlin Dolny do Radlina Górnego, po czym bocznymi drogami skrajem Pszowa do Zawady.

Trasa nr 316
Była oznakowana na m.in. na odcinku prowadzącym przez Zawadę i od granicy z Turzą Śląską w Gminie Gorzyce do stadionu MOSiR-u w Wodzisławiu Śląskim. Projekt obejmuje remont odcinków przebiegających przez teren Wodzisławia Śląskiego. Obecnie projekt zakłada też oznakowanie odcinka prowadzącego lasem przez ośrodek rekreacyjny Balaton do Dolanka na skraju Marklowic, po czym do Szuściaka razem z trasą nr 312 wzdłuż drogi nr 932. Ostatni odcinek poprowadzi bocznymi drogami do Chałupek na skraju Marklowic.

Trasa nr 317
Na terenie Wodzisławia Śląskiego projekt zakłada, że trasa ta pobiegnie bocznymi ulicami przez Zawadę-Szybik, Zawadzkie Kąty, Kokoszyce i Jedłownik do targu w pobliżu MOSiR-u, a następnie przez Os. Kopernika i lasem do ośrodka rekreacyjnego Balaton.

Trasa nr 324
Ma ona docelowo prowadzić spod MOSiR-u w Wodzisławiu Śląskim przez Gminę Mszana i Gołkowice w Gminie Godów do granicy czeskiej. Była oznakowana wyłącznie w granicach Wodzisławia Śląskiego, ale jej oznakowanie praktycznie zanikło.

 

/publ.d/