Wodzisław: Dzień dziecka nie będzie nudny

3
26
dzien-dziecka.jpg

W tym roku obchody Dnia Dziecka potrwają w naszym mieście aż trzy dni. Dzieciaki nie będą mogły narzekać na nudę.

 

Sobota

 

Sobotnie imprezy odbędą się na Rynku i na terenie Rodzinnego Parku Rozrywki. Pracownicy Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej od godz. 11.00 do godz. 17.00 będą organizować różnego rodzaju gry i konkursy plastyczne oraz zabawy z chustą.

 

Na Rynku przeprowadzone zostaną pokazy czerpania papieru przez Czerpalnię Papieru ART-Papier. Biblioteka przygotowała dla dzieci akcję bookcrossing, czyli uwolnij książkę.

 

W obchody Dnia Dziecka włączy się także Wodzisławska Placówka Wsparcia Dziennego Dziupla. – Proponujemy zorganizowanie pokazu dziecięcych talentów na mini scenie ustawionej na Rynku oraz przygotowanie spotkania z bohaterami bajek i baśni, w tym zabawy oraz konkursy na najpiękniejsze przebranie i najciekawszy atrybut bohatera bajkowego – mówi Krystyna Orbik-Skupień, dyrektor placówki.

 

Na Rynku na dzieci czekać będą dmuchańce. Atrakcje przygotował także sklep Markusia. Będzie zabawa magicznym piaskiem, modele do składania i konkursy.

 

Na skateparku zlokalizowanym w Rodzinnym Parku Rozrywki odbędzie się Wodzisław Extreme Day, czyli zawody dla skateboardzistów i rowerzystów BMX.

 

Wstępny harmonogram imprezy przedstawia się następująco:

11:30 – rozpoczęcie zapisów w kategoriach BMX

12:00 – eliminacje rowerów BMX

13:30 – finały BMX

14:00 – rozpoczęcie zapisów w kategoriach deskorolkowych

14:10 – warsztaty Pierwszej Pomocy Przedmedycznej

14:20 – wręczenie nagród w kategoriach BMX

14:40 – eliminacje deskorolki

16:10 – finały deskorolki

17:00 – zakończenie i wręczenie nagród w kategoriach deskorolkowych.

 

Szczegółowe informacje oraz regulamin imprezy dostępny będzie na stronie www.mosir-centrum.pl.

 

Niedziela

 

31 maja upłynie pod hasłem rodziny. Wszystko za sprawą imprezy Rodzina razem się trzyma, którą organizuje Wodzisławskie Centrum Kultury i lokalny portal dla rodziców icodalej.com.pl. Od godz. 14.00 do 18.00 w placówce odbędą się wykłady i warsztaty dla dzieci i rodziców, porady oraz konsultacje. Dzieci będą mogły wziąć udział w zajęciach zumba kids, animacjach czy spotkaniu z Myszką Minnie. Nie zabraknie mini salonu piękności dla najmłodszych – malowanie twarzy, fryzury i stylizacje, sesja fotograficzna. Będą zabawy z językiem angielskim, warsztaty „Naturalne dekoracje” z Centrum Warsztatowym Parostatek. O godz. 11.00 i 18.00 można będzie zobaczyć film psychologiczny „Doonby. Każdy jest kimś”.

 

Z kolei 1 czerwca od godz. 10.00 na stadionie MOSiR Centrum odbędzie się Festiwal sztafet biegowych w ramach mini olimpiady dzieci i młodzieży. Biuro zawodów czynne będzie od godziny 8:30. W imprezie mogą wziąć udział dzieci szkół podstawowych i gimnazjalnych. Rywalizować będą w sztafecie szwedzkiej i olimpijskiej. Karta zgłoszenia oraz regulamin imprezy dostępny będzie na stronie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji Centrum www.mosir-centrum.pl.

 

tekst: Gazeta Wodzisławska

 

/publ.d/