Wodzisław: Projekt Comenius w SP nr 2

1
25
comenius.jpg

Uczniowie z SP nr 2 z żalem pożegnali Italię.

 

W drugim tygodniu marca odbyła wizyta partnerskich szkół we Włoszech, w której udział wzięła delegacja uczniów i nauczycieli ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Wodzisławiu Śl. Uczniowie zostali powitani typowymi dla dnia kobiet w tym regionie, kwiatami mimozy.

 

Włoscy nauczyciele ze szkoły Istituto Comprensivo i Città Sant’Angelo przygotowali niezwykle ciekawy i urozmaicony program wizyty, który z jednej strony doskonale ilustrował bogactwo włoskiej historii, kultury, kuchni, jak również przedstawiał różne aspekty włoskiego systemu edukacji.

 

             

 

W Citta S.Angelo, nieopodal nadmorskiego miasta Pescara znajduje się szkoła partnerów wymiany, w której uczniowie z Polski mogli zapoznać się z organizacją zajęć edukacyjnych, funkcjonowaniem szkoły, systemem edukacji we Włoszech oraz wziąć udział w warsztatach ekologicznych.

 

WP_20150310_077ar

 

Nieodłączną częścią wizyty było spotkanie robocze, podczas którego nauczyciele ze szkół partnerskich składali raport z zrealizowanych zadań oraz omówiono zadania przeznaczone do realizacji na najbliższe tygodnie. W programie znalazło się również spotkanie z burmistrzem Citta Sant Angelo oraz degustacja specjałów kuchni włoskiej, przygotowanych zarówno przez rodziców jak i nauczycieli szkoły goszczącej.

Niezapomnianym dla uczestników doświadczeniem, było również zwiedzanie fabryki makaronu De Cecco. W ostatnim dniu wizyty podczas wycieczki do Rzymu mogli podziwiać niezwykłe zabytki takie jak m in. Panteon, słynne place: Piazza Navona, Campo de Fiori czy Plac Hiszpański z najsłynniejszymi schodami Rzymu. Nie zabrakło także Fontanny di Trevi, Forum Romanum czy Koloseum.

 

 

/publ.d./