Sukces rydułtowskich sportowców w Dortmundzie

2
127
dortmund.JPG

Wyjazd do Dortmundu, oprócz emocji sportowych obfitował w szereg pozasportowych wrażeń, interesujących spotkań i nowych doświadczeń.

 

W dniach 5-10 marca br. reprezentacja Miasta Rydułtowy uczestniczyła po raz 18-ty w Międzynarodowych Zawodach Lekkoatletycznych w Dortmundzie (Niemcy). Do Dortmundu wyjechało 46 zawodników w wieku od 11 do 17 lat. Uczestnikiem wyjazdu był również Zastępca Burmistrza Miasta Rydułtowy Pan Marcin Połomski, który pełnił również funkcję tłumacza. Oprócz naszej reprezentacji, w stolicy Nadrenii Westfalii występowały zespoły z Budapesztu (Węgry), Eindhoven (Holandia), Lund (Szwecja), Leuven (Belgia), Nowego Sadu (Serbia) a także dwa niemieckie zespoły: z Zwickau oraz gospodarze z Dortmundu. Areną zmagań młodych lekkoatletów była piękna i funkcjonalna hala lekkoatletyczna „Helmut – Koernig – Halle” w kompleksie sportowym „Borussii” Dortmund. W bieżącym roku w klasyfikacji drużynowej nasza reprezentacja zajęła bardzo dobre 4 miejsce na 8 drużyn. W zawodach wzięło udział około 400 młodych lekkoatletów. Pierwszego dnia zawodów spośród naszych zawodników aż dwunastu zostało sklasyfikowanych w pierwszej piątce w swojej konkurencji, a dwie nasze sztafety zajęły miejsca na podium. Dwóch naszych zawodników – Szymon Lipiński i Dennis Antończyk, zostało wyróżnionych w szóstce najlepszych zawodników w swojej kategorii wiekowej, zaś w kategorii chłopców drużyna uzyskała drugi wynik zawodów.

Drugiego dnia, podczas rywalizacji indywidualnej, aż 11 razy nasi zawodnicy zajęli miejsca od 1 do 5, a Piotrek Słonka zwyciężył w swojej kategorii wiekowej. Nasi zawodnicy niejednokrotnie osiągali bardzo dobre rezultaty. Zawody stały na wysokim poziomie, a w zmaganiach brało udział 528 zawodników z ww. miast oraz całego okręgu Dortmundu.

Cały wyjazd był bardzo ciekawym wydarzeniem, obfitującym w szereg interesujących spotkań, nowych doświadczeń, dużych emocji sportowych i wielu niezapomnianych wrażeń zarówno tych sportowych jak i pozasportowych. Warto w tym miejscu dodać, że nasi sportowcy oprócz dobrych startów, zaprezentowali także świetny program artystyczny podczas podsumowania zawodów drużynowych – program taki jest tradycją tej imprezy. W tym roku najlepszym występem było „Jezioro łabędzie” w wykonaniu naszych zawodników, które powstało z ich inicjatywy. Otrzymali oni wielkie brawa i podziękowania ze strony wszystkich ekip.

Tak jak przed rokiem, w poniedziałek udaliśmy się do Reken – partnerskiego miasta Rydułtów, korzystając z zaproszenia tamtejszych władz. Zwiedziliśmy szkołę Elisabeth von Thüringen Realaschule, atrakcyjny park Wildpark Frankenhof i basen, gdzie mogliśmy wyładować resztki sił, jakie pozostały w nas po dwudniowych zawodach. Niewątpliwie dla wielu z nas była to dobra okazja by poznać nasze miasto partnerskie. Wszyscy uczestnicy jednogłośnie stwierdzili, że Reken to fajne miasto i dobrze było je zobaczyć, za co ogromnie dziękujemy jego władzom. Po takich emocjach i dużej dawce rozrywki udaliśmy się w drogę powrotną do Rydułtów.

 

/publ.d/