Przewaga Omegatrin nad konkurencją

5
65
OME.jpg

Suplement wpływa bardzo dobrze na kondycję czworonoga.

 

Przewaga Omegatrin nad konkurencją

 

Obecnie na rynku istnieje wiele różnorodnych artykułów przeznaczonych dla zwierząt domowych. Produkty te są źródłem składników odżywczych, niezbędnych do utrzymania zdrowej i odpowiednio zbalansowanej codziennej diety. Powszechna jest opinia, iż najlepszym źródłem cennych kwasów omega są oleje pochodzenia rybiego. Mamy tu jednak do czynienia z innym zagrożeniem. Badania dowodzą, że wody, które są naturalnym środowiskiem życia ryb, są skażone dioksynami oraz metalami ciężkimi, głównie rtęcią. Na domiar złego, to właśnie te stworzenia kumulują w swoich organizmach niebezpieczne substancje, które stanowią poważne zagrożenie, zarówno dla zdrowia i życia ludzi, jak i zwierząt. Za bezpieczny dla zdrowia zwierząt możemy uznać olej z wątroby rekina polarnego (Somniosus microcephalus), popularnie zwanego grenlandzkim, który żyje na dużych głębokościach. Olej z jego wątroby, która stanowi 1/3 masy ciała, jest od lat uznawany za wartościowy specyfik. Stąd też na rynku najczęściej spotyka się wyroby będące tak naprawdę olejem z wątroby łososia hodowlanego, do którego czasem dla celów marketingowych jest dodawany olej z wątroby rekina polarnego.

 

Bardzo popularnym źródłem kwasów omega są obecnie oleje pochodzenia roślinnego, wśród których liderem jest olej lniany. Z przeprowadzonych badań wynika, że olej ten wcale nie jest tak bezpieczny w suplementacji, jakby się w pierwszej chwili mogło wydawać. Okazuje się, że bezpośrednie podawanie oleju lnianego jest przyczyną powstania efektu laksacyjnego u zwierząt, co skutkuje biegunkami oraz poważnym rozwolnieniami, które z kolei mogą powodować niebezpieczne dla zdrowia i życia zwierzęcia odwodnienie.Ponadto, większość produktów wytwarzana jest tradycyjną metodą tłoczenia, która nie jest w stanie wyeliminować zanieczyszczeń. Dzięki wieloletniej pracy naszych specjalistów stworzyliśmy opatentowaną technologię, gwarantująca najwyższą jakość produktu trafiającego do Państwa rąk. Wszystko po to, by zwierzęta mogły cieszyć się lepszym zdrowiem przez jak najdłuższy czas.

 

 

Innowacyjna technologia produkcji!

 

Substratem służącym do produkcji preparatu OMEGATRIN są nasiona lnu, naturalnie bogate w oleje, w tym w NNKT z rodzin 3, 6 i 9. Warto podkreślić, że żaden z suplementów dostępnych na rynku nie zawiera kwasów omega z ostatniej grupy. Dobór surowca z terenów czystych ekologicznie wraz z opatentowaną metodą rektyfikacji, pozwala ograniczyć ilość zanieczyszczeń obecnych w nasionach lnu, co potwierdzają kompleksowe badania toksykologiczne. Dzięki unikalnej procedurze tłoczenia, nasz preparat zawiera niemalże 100% mieszaninę NNKT.  W trakcie obróbki technologicznej unika się temperatur wyższych niż 50oC, co pozwala ograniczyć ilość izomerów trans, które mogą negatywnie wpływać na organizm. Niewątpliwą zaletą jest uzyskanie chemicznej postaci estrów etylowych NNKT. Z kolei brak witamin rozpuszczalnych w tłuszczach, naturalnych antyoksydantów, pozwala na długotrwałą suplementację bez ryzyka przedawkowania witaminy A czy D, które mogą kumulować się w organizmie.

 

Estry etylowe – co to takiego?

 

Kwasy Omega w naturalnych olejach rybich występują w postaci TG (trójglicerydów) lub fosfolipidów. Są trawione w jelicie cienkim przy udziale lipazy trzustkowej, fosfolipazy oraz przez lipazy estrów karboksylowych (CEL). Estry etylowe kwasów Omega są trawione tylko przy udziale CEL. Zauważalna różnica w procesie uwalniania wolnych kwasów, będzie zatem wpływać na szybkość ich wchłaniania. Proces trawienia estrów etylowych jest znacznie dłuższy, dlatego też będą one utrzymywały się w osoczu przez cała dobę (24h). Europejska Organizacja do Spraw Żywienia uważa estry etylowe za najlepsze źródło kwasów omega. Można zatem śmiało powiedzieć, są one doskonałym preparatem zapobiegającym chorobom psów, kotów i innych zwierząt domowych.

 

Jakie korzyści niesie suplementacja nutraceutykami OMEGATRIN?

 

Suplement zapewnia zdrowy i piękny wygląd skóry i sierści. Zmniejsza podatność skóry na uczulenia. Nadaje połysk i miękkość sierści. Sprzyja terapii m.in. atopii, alergii pokarmowej, atopowego pchlego zaplenia skóry itp. Zwiększa szybkość przepływu impulsów w układzie nerwowym. Podnosi zdolność percepcyjną i merytoryczną zwierząt. Nutraceutyki działają przeciwzapalnie, zmniejszają ilości mediatorów, co powoduje zmniejszenie stanu zapalnego. Wspomagają wytwarzanie mazi stawowej. Wpływają również na zdolność zapłodnienia i umożliwia prawidłowy rozwój płodu. Zapewnia optymalną masę urodzeniową szczeniąt i kociąt. Zapewnia sukom i kotkom odpowiednie ilości NNKT w czasie ciąży i laktacji. Sprzyjają utrzymaniu prawidłowej ostrości widzenia i spowalnia w okresie starzenia zmiany degeneracyjne oka, a także wspomagają układ krążenia i komfort trawienny.

 

 

 

/artykuł sponsorowany/

/publ. a/

 

www.zoo-mar.pl

 

 

ul. Długa 10
47-400 Racibórz
tel: 324159666

 

ul. Opawska 82      
47-400 Racibórz
tel: 327331151

 

ul. Przejazdowa 5
47-400 Racibórz
tel: 882761705

 

ul. Słowackiego 59
47-400 Racibórz
tel: 796123723