Sasa Mendoza zagrał w radlińskim MOKu

2
34
mendoza_1.png

Artysta zaprezentował szeroką paletę utworów, wśród których znalazła się przede wszystkim muzyka neapolitańska jak i aranżacje jazzowe.

 

Ciepłe dźwięki rozbrzmiały w Miejskim Ośrodku Kultury w Radlinie. 20 października roku odbył się tam koncert neapolitańskiego pianisty i akordeonisty Sasy Mendozy. Artysta przybył do Polski razem z grupą partnerów z Włoch w ramach realizacji europejskiego projektu Comenius. Wizytę zorganizował Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Sejmu Śl. w Radlinie. To już trzeci europejski projekt, w których uczestniczy szkoła.

 

Sasa Mendoza jest znanym i cenionym wykonawcą zarówno muzyki klasycznej jak i jazzowej. Występował w wielu salach koncertowych we Włoszech i w całej Europie, min. Teatro San Carlo w Neapolu. W roku 1995 wydał swój pierwszy album Alba Mediterranea i od tej pory uczestniczy w wielu projektach zarówno muzycznych jak i kulturalnych na rzecz zachowania i odbudowy zabytków Neapolu.

 

Artysta zaprezentował szeroką paletę utworów, wśród których znalazła się przede wszystkim muzyka neapolitańska jak i aranżacje jazzowe. Zakończył on swój występ własną aranżacją popularnego włoskiego utworu "Volare", porywając publiczność do wspólnego wykonania tej piosenki.

 

Koncert odbył się przy wsparciu dyrektora Miejskiego Ośrodka Kultury, pana Tomasza Millera, a swoją obecnością zaszczycili go burmistrz miasta Radlina pani Barbara Magiera oraz naczelnik wydziału oświaty miasta Radlina pani Halina Mizia.

 

/Organizatorzy/

/publ. a/