Wodzisławskie starostwo przekazało strażakom nowoczesny sprzęt ratowniczy

2
26
10.jpg

Sprzęt wartości prawie 76 tys. zł trafił do wodzisławskich strażaków dzięki Powiatowemu Magazynowi Zarządzania Kryzysowego uruchomionemu w 2011 r. przez starostę Tadeusza Skatułę.

 

Stało się już praktyką w powiecie wodzisławskim, że sprzęt będący na stanie magazynu nie zalega na półkach, lecz jest na co dzień wykorzystywany przez służby dbające o bezpieczeństwo mieszkańców. Tak jest m.in. z kamerą termowizyjną, piłami, detektorem prądu czy skafandrami do pracy na lodzie.

 

Zobacz więcej zdjęć z przekazania strażakom nowego sprzętu >>

 

We wtorek, 21 października starosta Tadeusz Skatuła symbolicznie przekazał Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Wodzisławiu Śl. motopompę Niagara, platformy ratownicze LRP6, podpory stabilizacyjne, flary ostrzegawcze, poduszki niskociśnieniowe i rozpieracz kolumnowy R424. To sprzęt służący do ratowania przede wszystkim ofiar wypadków drogowych, a jego przydatność udowodnili strażacy podczas zaimprowizowanego pokazu na placu przed komendą.

 

Sprawne ratownictwo drogowe wymaga ścisłej kooperacji pomiędzy strażakami, policją i ratownictwem medycznym. Nic więc dziwnego, że w pokazach i przekazaniu sprzętu wziął udział również Komendant Powiatowy Policji Krzysztof Justyński i kierownik wodzisławskiego Pogotowia Ratunkowego Dariusz Wójcik.

 

Warto wspomnieć, że w kończącej się kadencji władz powiatu wodzisławskiego strażacy, poza sprzętem z Powiatowego Magazynu Zarządzania Kryzysowego otrzymali dzięki wsparciu Starostwa Powiatowego w Wodzisławiu Śl. również wart ok. 800 tys. zł samochód gaśniczy Renault Midlum, sprzęt do ratownictwa wysokościowego i system łączności za ok. 51 tys. zł oraz samochód rozpoznawczo – ratowniczy Nissan Navara, którego koszt sfinansowały po połowie powiat i miasto.

 

/Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śl./

/publ. a/