Wodzisław: XII Targi Edukacyjne za nami

0
86
targi1.jpg

Poradnia Pedagogiczno – Psychologiczna organizowała targi edukacyjne już po raz dwunasty. To impreza skierowana głównie do gimnazjalistów. Uczniowie mogą w ten sposób zastanowić się nad ofertą szkół ponadgimnazjalnych. Jednych przyciągnie szkoła zawodowa, inni zdecydują się na technikum. Jeszcze inni skierują swoje kroki do liceum. I dlatego, każdy z nich może zaznajomić się dzięki targom z profilem danej szkoły, możliwościami kształcenia, zajęciami pozalekcyjnymi, sprzętem edukacyjnym.

 

Dyrektor Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej Teresa Jakubiak powiedziała – to pierwsze takie przedsięwzięcie w plenerze. Można tu wystawić o wiele więcej stoisk. Jest dobre nagłośnienie. Młodzież gimnazjalna ma okazję dotrzeć do oferty edukacyjnej. Rozmawia z uczniami danej szkoły, czy z nauczycielami. Targi to także występy artystyczne. Każda szkoła przygotowała jakieś małe show.

 

Targi to także wystepy młodych artystów (zobacz galerię)

 

I faktycznie. Szkoły chwaliły się jak się dało. Nie zabrakło pokazów, występów prezentacji. Dziewczyny z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Pszowie pokazały jak ułożyć modną fryzurę. Klasa mundurowa ze szkoły w Wodzisławiu zademonstrowała musztrę. Mechatronicy z Zespołu Szkół Zawodowych w Wodzisławiu mieli ze sobą roboty. Byli szkolni piosenkarze, raperzy, wierszokleci, kabareciarze. Nie zabrakło policji z Komendy Wojewódzkiej w Katowicach, która przyjechała z samochodem demonstracyjnym.

 

Marek Grzelec z III klasy technikum w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Rydułtowach jest prawdziwym mistrzem carvingu – sztuki rzeźbienia w owocach (zobacz galerię)

 

Na targach zaprezentowały się: Zespół Szkół Stowarzyszenia Rodzin Katolickich w Wodzisławiu, Zespół Szkół Technicznych w Wodzisławiu, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Rydułtowach, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Pszowie, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Sejmu Śląskiego w Radlinie, Liceum Ogólnokształcące w Gogołowej, Zespół Szkół Ekonomicznych w Wodzisławiu Śląskim, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Wodzisławiu Śląskim, Zespół Szkół Zawodowych w Wodzisławiu Śląskim oraz Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Rydułtowach.

Jednym z gości XII targów Edukacyjnych był prezydent Wodzisławia Śląskiego Mieczysław Kieca (zobacz galerię)

 

Obok szkół można było także zaznajomić z działalnością instytucji okołobiznesowych aktywnie wspierających przedsiębiorczość w regionie.Była Izba Gospodarcza w Wodzisławiu Śląskim oraz Cech Rzemieślników i Innych Przedsiębiorców. Przedstawiciele zrzeszeń przedsiębiorców mówili przede wszystkim o potrzebie kształcenia harmonijnego. Takiego kształcenia, które w dużej mierze respektować również praktyczne aspekty edukacji. Zwłaszcza, gdy chodzi o zbliżenie do warunków przyszłej, wymarzonej pracy.

 

 

Tekst i foto Leszek Iwulski