Radlin: Druga konferencja biznesowo-samorządowa za nami

5
51
rs_16.jpg

Burmistrz Miasta wyróżniła przedsiębiorców, którzy znacząco dynamizują lokalny rynek.

 

8 maja w radlińskiej restauracji "Leśna Perła" miała miejsce druga konferencja biznesowo-samorządowa organizowana w ramach miejskiego programu promocji inwestycyjnej, współfinansowanej ze środków UE. Stała się ona również okazją do wyróżnienia radlińskich przedsiębiorców, którzy w znaczący wpływ dynamizują lokalną gospodarkę.

Na biznesowo-samorządowej konferencji zaprezentowano także dwie prace dyplomowe dotyczące rekultywacji i rewitalizacji radlińskiej hałdy.Autorką jednej z nich jest Aleksandra Bauerek, absolwentka Uniwersytetu Przyrodniczego. Drugą natomiast przedstawił Patryk Margeciok – absolwent Politechniki Śląskiej.

 

Podczas spotkania, Burmistrz Radlina, Barbara Magiera wręczyła listy  gratulacyjne wicepremiera Janusza Piechocińskiego skierowane m.in. do radlińskich zakładów przemysłowych, jak również mniejszych firm. Podsumowano także trwający od 1,5 roku projekt promocji inwestycyjnej Radlina.

Ciekawym punktem programu okazały się panele dyskusyjne z udziałem reprezentantów firm z Radlina, które (mimo swej lokalizacji) bez problemu realizują zamówienia na terenie całego kraju. Przedstawiciele firm SlonskiDizajn.pl i Silesia Progress, opowiedzieli o tym, jak rozumieją Górny Śląsk w ujęciu marketingowym.

 

Projekt pod nazwą "Dynamizacja rozwoju społeczno-gospodarczego, dzięki kompleksowej międzynarodowej promocji terenów inwestycyjnych" będzie realizowany w Radlinie do 31 maja. Przedmiotem tego przedsięwzięcia jest kompleksowy program z zakresu city marketingu skierowany na promocję miasta jako dynamicznego ośrodka o dużym potencjale rozwojowym., wpierającego i kształtującego własny rozwój społeczno-gospodarczy.

/a/

Źródło: Euro Radlin