Region: Obchody związane z kanonizacją Jana Pawła II

2
46
papiez.jpg

27 kwietnia odbędzie się kanonizacja dwóch wybitnych papieży Jana Pawła II i Jana XXII. Sprawdź, co będzie się działo w regionie.

 

Racibórz – 25 kwietnia – Muzeum

W piątek 25 kwietnia w Muzeum w Raciborzu odbędzie się otwarcie wystawy fotograficznej Adama Bujaka z Krakowa pt. „Pielgrzymki Polskie”. Na 60. dużych planszach eksponowane będą fotogramy z wizyt duszpasterskich bł. Jana Pawła II.

 

Pszów – 25 kwietnia – MOK

W piątek, 25 kwietnia o godz. 19.00 w Miejskim Ośrodku Kultury w Pszowie zostanie wystawione przedstawienie teatralne „Brat naszego Boga” w reżyserii Artura Dziurmana. Pieniądze ze sprzedaży biletów zostaną przekazane na cele charytatywne. Spektakl poprzedzi wręczenie nagród laureatom miejskiego konkursu plastycznego pod hasłem „Jan Paweł II”.

Wstęp: 5 zł.

 

Wodzisław – 25 kwietnia – kościół św. Herberta

W piątek, 25 kwietnia w kościele św. Herberta w Wodzisławiu odbędzie się wyjątkowy koncert muzyki operetkowej w hołdzie Ojcu św. Janowi Pawłowi II. Znane arie, przeboje muzyki klasycznej i rozrywkowej wykonają: Maryna Kolus-Cholewa (sopran), Jarosław Kitala (baryton), Paweł Staszczyszyn (przy fortepianie).

 

Racibórz – 27 kwietnia – Kino Bałtyk

W niedzielę, 27 kwietnia o godz. 10.00 w raciborskim kinie Bałtyk rozpocznie się retransmisja z Rzymu kanonizacji Jana XXIII i Jana Pawła II. W związku z ograniczoną ilością miejsc od 22 kwietnia w kasie kina będą wydawane bezpłatne wejściówki, uprawniające do uczestnictwa w transmisji.

 

Racibórz – 27 kwietnia – kościół św. Mikołaja

W niedzielę, 27 kwietnia w kościele św. Mikołaja w Raciborzu po mszy św. o godz. 18.00 odprawione zostanie nabożeństwo dziękczynne. Po nim odbędzie się koncert okolicznościowy, według scenariusza Elżbiety i Andrzeja Biskup, przygotowany przez Młodzieżowy Dom Kultury. Wystąpią m.in.: Marzena Korzonek, Dawid Kardaszewicz oraz wokaliści zespołu Miraż – Joanna i Daria Soszyńska, Anna Zając, Magdalena Sacha, Dominik Sławik. Towarzyszyć im będzie zespół instrumentalny pod dyrekcją Wojciecha Swierczyny.

 

Pszów – 28 kwietnia – Bazylika p.w. NMP

W poniedziałek, 28 kwietnia o godz. 18.00 w Bazylice p.w. Narodzenia Najświętszej Marii Panny w Pszowie odbędzie się Msza Święta dziękczynna z okazji kanonizacji. Zostanie także poświęcona tablica upamiętniająca kanonizację.

Na godz. 19.00 przewidziane jest rozpoczęcie programu artystycznego „Wieczór z Janem Pawłem II” w wykonaniu młodzieży pszowskiej Oazy

 

/a/