Wodzisław: Nadchodzi czas zabaw

5
33
placzabaw1.jpg

W parku miejskim przybędzie atrakcja dla naszych milusińskich

 

Już 23 maja parku miejskim w Wodzisławiu pojawi się nowy plac zabaw. Będzie on większy i bardziej rozbudowany niż zdemontowany już stary plac. Pojawi się na nim szereg atrakcji, które z pewnością staną się ulubionym miejscem wypoczynku dla wielu maluchów. Dzieciaki będą mogły bawić się m.in. w olbrzymiej piaskownicy z koparką, na tzw. tęczy do wspinania i na strasznie szerokiej zjeżdżalni. Wypoczną nie tylko najmłodsi.

Rzecznik Urzędu Miasta Wodzisław Śląski Barbara Chrobok powiedziała GazecieInformator.pl – Pomyśleliśmy również o miejscu dla wypoczynku. Będzie cały system, który pozwoli opiekunom dzieci spokojnie usiąść, zrelaksować się. Poczytać książkę. Cały plac zabaw będzie stanowił pewnego rodzaju kompleksowe zagospodarowanie przestrzeni publicznej. Będzie całkiem inny niż te, które dotychczas mieliśmy okazję zobaczyć w Wodzisławiu i w innych okolicznych gminach. –

Plac zabaw docelowo będzie całkowicie monitorowany (Podobnie jak cały park). Na razie na plac sięga jedna kamera, chociaż nie w 100 procentach.

Tu na razie jest ściernisko… Ale będzie nowoczesny plac zabaw (foto: Leszek Iwulski)

 

Inwestycja będzie kosztować 230 tyś.  Zrealizuje ją firma Lurka z Makowa Podhalańskiego. Roboty już się zaczęły. 13 kwietnia firma weszła na plac budowy. – Do świąt przygotowywane będzie podłoże, prowadzone będą roboty ziemne, budowane będą mini uliczki. Po świętach pojawią się pierwsze instalacje zabawowe. Na samym końcu wylana zostanie powierzchnia bezpieczna –  zdradziła nam pani rzecznik.

W trakcie robót nie należy się spodziewać żadnych utrudnień w korzystaniu z parku. Teren budowy jest już otoczony. Nie są spodziewane żadne opóźnienia.

 

Tekst i foto Leszek Iwulski