Wodzisław: Pierwsza gala sportu za nami. Sportowcy odebrali wyróżnienia

1
245

Pierwsza wodzisławska Gala Sportu to wyjątkowe wydarzenie, w czasie którego prezydent Mieczysław Kieca wyróżnił najlepszych sportowców i ich trenerów.

Gala Sportu zgromadziła dziesiątki sportowców, którzy w swoich dyscyplinach osiągnęli już niejeden sukces. – Nawet nie zdajemy sobie sprawy jak wielu młodych ludzi w naszym mieście to zapaleni sportowcy, utalentowani i pracowici zawodnicy, z których jako społeczność możemy być naprawdę dumni – mówi Mieczysław Kieca.

Łącznie podczas wczorajszej uroczystości uhonorowanych zostało 53 sportowców i trenerów. Prezydent, jego zastępca Eugeniusz Ogrodnik, przewodniczący Rady Miejskiej Jan Grabowiecki oraz ksiądz dziekan Janusz Badura wręczyli 28 stypendiów, 25 wyróżnień oraz 2 nagrody.

– Wszystkim naszym sportowcom serdecznie dziękuję – mówi prezydent. – Dziękuję za rozwój sportu na terenie Wodzisławia, za bycie dla nas wszystkich dobrym przykładem oraz za promowanie naszego miasta podczas wszelkich zawodów sportowych. Podziwiam wszystkich zawodników za ich wytrwałość w dążeniu do celu, poświęcenie oraz pasję pozwalającą im na osiąganie tak dobrych wyników – dodaje Mieczysław Kieca.

Andrzej Brzezinka – Trener

Zawodniczki II ligowego Żeńskiego Klubu Koszykarskiego „OLIMPIA” Wodzisław Śląski

Zawodniczki Uczniowskiego Klubu Sportowego „ALIGATOR” Gorzyce

Martyna Bronek – W Mistrzostwach Śląska odbywających się w Radlinie i Gliwicach rocznika 2000 zdobyła łącznie 12 złotych medali oraz tytuł najlepszej zawodniczki Mistrzostw.

Eliza Kowalska – została powołana przez Polski Związek Pływacki do reprezentacji Polski na trójmecz pływacki juniorów Słowacja – Czechy – Polska. Zdobyła w konkurencjach indywidualnych trzy złote medale, jeden srebrny oraz dwa złote medale w sztafetach w Mistrzostwach Śląska rocznika 2000.

Robert Knapik – Trener

Międzyszkolny Klub Sportowy

Dominika Bielecka – zawodniczka uzyskuje najwyższe osiągnięcia na arenie ogólnopolskiej i międzynarodowej w biegach narciarskich, biegach na nartorolkach i przełajowych tj. Mistrzostwach Polski, Pucharze Polski. Została powołana do reprezentacji polski juniorek.

Krzysztof Skorupa – Trener

Klub Judo „KOKA”

Łukasz Ferenc – zawodnik zdobył medalowe miejsca w: I i II eliminacjach do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Judo, Pucharze Polski Juniorów Młodszych w judo, Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży oraz w drużynowych Mistrzostwach Polski w Judo.

Robert Radlak – Trener

Uczniowski Klub Sportowy Beskidy

Łukasz Kozielski – członek Kadry Narodowej objęty centralnym szkoleniem, został powołany do Kadry Narodowej na Mistrzostwa Europy w 2014 roku, na liście klasyfikacyjnej Polskiego Związku Tenisowego za rok 2013 w kategorii kadetów sklasyfikowany na miejscu 4 w Polsce, to tylko niektóre z osiągnięć Łukasza Kozielskiego.

Aleksander Panfil – Trener

NAGRODZENI

WYRÓŻNIENI

Klub Sportów Walki „BOXING ODRA”

Czołowi zawodnicy klubu to: Patryk Błasik, Zbigniew Kicka, Bogdan Milion.

Klub Sportowy OCTAGON TEAM Wodzisław Śląski

Sandra Pniak – tegoroczna Mistrzyni Europy w brazylijskim jiu-jitsu.