Turza Śląska: To już pewne. Wybudują nowe przedszkole za ponad 5 mln zł

2
40
DSC_0037.JPG

W urzędzie gminy w Gorzycach podpisana została umowa na budowę Przedszkola Publicznego w Turzy Śląskiej, które ma być gotowe w 2016 roku.

 

Podpisano umowę z firmą, która wybuduje przedszkole w Turzy Śląskiej. Za nieco ponad 5,3 mln zł zadania podejmie się przedsiębiorstwo z Wodzisławia Śląskiego. Plac budowy przekazany zostanie na początku kwietnia. Nowe przedszkole powstanie przy ulicy Ligonia, obok Szkoły Podstawowej.

 

Przedszkole w Turzy Śląskiej będzie budynkiem parterowym, w którym funkcjonować będzie 5 oddziałów przedszkolnych, sala wielofunkcyjna, zaplecze sanitarne i magazynowe, szatnie, kuchnia, biura oraz pomieszczenia techniczne. Zakupione zostanie wyposażenie pomieszczeń. Oprócz budynku zagospodarowany zostanie teren wokół. Powstanie plac zabaw, ogrodzenie, zieleń, drogi, chodniki oraz oświetlenie.

 

Zgodnie z postulatami wnioskowanymi na zebraniu wiejskim, wójt gminy przedstawił wykonawcy prośbę, by transport materiałów na budowę odbywał się w godzinach, w których nie będzie zagrożenia dla dzieci i młodzieży uczęszczającej do szkoły i gimnazjum. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem to na początku 2016 roku dzieci z Turzy Śląskiej będą uczęszczały już do nowego przedszkola.

 

 

/p/