Wodzisław: Plejada gwiazd na 45. Dniach Wodzisławia. Sprawdź kto zagra!

2
46
red_lips_foto.jpg

Za niespełna trzy miesiąca odbędą się 45 Dni Wodzisławia Śląskiego – podobnie jak rok temu, partnerem Miasta w tym przedsięwzięciu będzie Eska tv.

 

– Zeszłoroczne partnerstwo z Eska TV., w ramach którego podczas 44 Dni Wodzisławia Śląskiego w naszym mieście pojawiła się Letnia Scena Eski było trafionym pomysłem, dlatego postanowiliśmy w tym roku powtórzyć tę formę imprezy – mówi Eugeniusz Ogrodnik, zastępca prezydenta Wodzisławia Śląskiego.

 

Organizatorem trzydniowej imprezy, która w Wodzisławiu odbędzie się na przełomie maja i czerwca (30-31.05. oraz 1.06.) jest Miasto Wodzisław Śląski, z ramienia którego Wodzisławskie Centrum Kultury już od kilku miesięcy prowadziło negocjacje z artystami. WCK dołożyło wiele starań do tego, aby podczas 45 Dni Wodzisławia Śląskiego każdy znalazł coś dla siebie.

 

Impreza podzielona zostanie na trzy bloki tematyczne. W piątek, a konkretnie w Rockowy Piątek (30.05.) na Letniej Scenie Eski wystąpią muzycy z zespołu Cree oraz COMA z Piotrem Roguckim na czele. Sobota to ukłon w stronę fanów muzyki lekkiej, wpadającej w ucho i od lat nieustannie świecącej triumfy na parkietach. Przed publicznością zaprezentują się między innymi zespoły Fanatic i D-Bomb, którego przebój „O Ela, Ela” do dziś większość potrafi zanucić.

 

Niedziela to już „Niedziela z gwiazdami”. Na wodzisławskiej scenie pojawią się zespoły, których nie trzeba nikomu przedstawiać. Charyzmatyczna Ruda z zespołu Red Lips postara się rozgrzać atmosferę i z pewnością przypadnie do gustu zwłaszcza męskiej części publiczności. Podczas ostatniego dnia 45 Dni Wodzisławia Śląskiego pojawi się również święcący nieprzerwanie triumfy zespól Lemon. Igor Herbut wraz z kolegami zaprezentuje utwory, które przyniosły mu sławę w całym kraju. Jednak to nie wszyscy wykonawcy, którzy na Letniej Scenie Eski wystąpią w niedzielne popołudnie. Pojawią się także „Bracia”, którzy zaliczają się zdecydowanie do czołówki polskiej sceny muzycznej.

 

– Jak co roku, postaramy się, aby atrakcji nie brakowało. Zależy nam, aby każdy znalazł podczas święta miasta coś dla siebie, dlatego też postawiliśmy na zróżnicowany repertuar. Nad całością czuwać będzie Wodzisławskie Centrum Kultury, a całą ekipę wspierać będą również inne jednostki miejskie. Mamy nadzieję, że 45 Dni Wodzisławia będą co najmniej tak udane jak zeszłoroczna impreza podczas Letniej Sceny Eski. Już dziś wszystkich serdecznie zapraszamy na 45 Dni Wodzisławia Śląskiego. – informuje Barbara Chrobok, rzecznik prasowy Urzędu Miasta w Wodzisławiu Śląskim.

 

 

/publ.p/