Wodzisław: Plaga pijanych kierowców. Jednego dnia zatrzymano dziewięciu

2
19
pijani_kierowcy.jpg

Efektem całodobowej pracy policjantów z wodzisławskiej drogówki było wyeliminowanie z ruchu dziewięciu kierowców na "podwójnym gazie".

 

W minionym roku w ręce wodzisławskich policjantów wpadło aż 347 pijanych kierowców, z czego 82 było sprawcami zdarzeń drogowych. Mimo tak drastycznych statystyk wciąż mamy do czynienia z plagą pijanych kierowców poruszających się po drogach naszego powiatu. Przykładem na to, może być chociażby efekt piątkowych działań pn. "Alkohol i Narkotyki", w trakcie których mundurowi wyeliminowali z ruchu aż 9 amatorów jazdy na "podwójnym gazie". Rekordzistą okazał się 65-letni kierowca hondy zatrzymany w Radlinie na ulicy Wiosny Ludów. Badanie na alkomacie wykazało u niego blisko dwa promile alkoholu. Z promilem w organizmie poruszał się też po drodze 41-letni kierowca opla zatrzymany w Wodzisławiu na ulicy Bogumińskiej.

 

Policjanci apelują o zachowanie zdrowego rozsądku i nie wsiadanie za "kółko" nawet po przysłowiowym kieliszku. Naprawdę nie warto ryzykować, nawet gdy mamy tylko kawałek do domu. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi nie tylko utrata prawa jazdy ale nawet kara dwuletniego pobytu w więzieniu. Pamiętać należy także, że posiadając zakaz prowadzenia pojazdów nie wolno nam prowadzić pojazdu nawet gdy jesteśmy trzeźwi. Przekonał się o tym 29-latek zatrzymany w Rydułtowach. Kierowca renault nie dość że jechał bez uprawnień i bez ubezpieczenia pojazdu to posiadał zakaz prowadzenia pojazdów obowiązujący go do 2017 roku. Teraz za lekceważenie sądowego zakazu grozi mu nawet trzyletni pobyt w więzieniu.

 

 

/p/