Weekend w Wodzisławiu i okolicach (14-16 lutego) – co, gdzie, kiedy?

1
23
weekend_w_wodzislawiu.jpg

Koncerty zespołów Wilki, Chwila Nieuwagi, Roots Rockets, Macieja Maleńczuka – to niektóre atrakcje, jakie czekają na nas w najbliższy weekend.

 

14 lutego: Koncert Orkiestry Reprezentacyjnej Wojsk Lądowych

 

Organizatorzy Roku Gawliny w powiecie raciborskim i gminie Runik (powiat raciborski, ZSO w Rudniku) nie ustają w wysiłkach na rzecz uświetnienia obchodów wielkiego Polaka ze Strzybnika. Na piątek, 14 lutego zaplanowano szereg wydarzeń:

– możliwość odwiedzin miejsca urodzin J. Gawliny – Strzybnik – godz. 16.00,

– zwiedzanie okolicznościowej wystawy – Rudnik (salka katechetyczna) – godz. 16.30,

– uroczysta Msza św. w kościele św. Katarzyny w asyście Orkiestry Reprezentacyjnej Wojsk Lądowych z Wrocławia – Rudnik – godz. 17.30.

 

14 lutego: koncert Damiana Holeckiego w Pszowie

 

W piątek, 14 lutego o godz. 17.00 w Rydułtowskim Centrum Kultury odbędzie się koncert Damiana Holeckiego. Bilety w cenie 35 zł.

 

14 lutego: koncert zespołu "Chwila Nieuwagi" w MOKSiR

 

W piątek, 14 lutego o godz. 19.00 w MOKSiR w Kuźni Raciborskiej rozpocznie się koncert zespołu Chwila Nieuwagi. Bilety w cenie 10 zł.

 

14 lutego: koncert Macieja Maleńczuka w WCK

 

W piątek, 14 lutego o godz. 19.00 w sali widowiskowej Wodzisławskiego Centrum Kultury odbędzie się koncert Macieja Maleńczuka z zespołem Psychodancing. "Maciej Maleńczuk & Psychodancing" to podróż przez muzyczne zainteresowania artysty o bogatym dorobku, postaci z czołówki polskiej sceny muzycznej. Usłyszymy m.in. ciekawe aranżacje piosenek, które inspirują Maleńczuka do pisania. Artysta swobodnie porusza się w wielu stylach muzycznych, dzięki czemu Wasze apetyty muzyczne zostaną na pewno zaspokojone. Bilety na koncert w cenie 70 złotych.

 

14 lutego: reggae walentynki w MOK w Radlinie

 

W piątek, 14 lutego o godz. 18.00 w Miejskim Ośrodku Kultury w Radlinie odbędzie się impreza "Reggae Walentynki". Gwiazdą będzie zespól Roots Rockets. Bilety w cenie 5 zł.

 

16 lutego: Dzień Dawcy Szpiku w Wodzisławiu Śląskim

 

W niedzielę, 16 lutego o godz. 10.00 w Wodzisławskim Centrum Kultury rozpocznie się Dzień Dawcy Szpiku z Fundacją DKMS. Do godz. 18.00 w sali klubowej będzie miała miejsce rejestracja potencjalnych dawców.

 

16 lutego: XXIV Grand Prix w Tenisie Stołowym

 

W niedzielę, 16 lutego o godz. 10.00 w Szkole Podstawowej nr 21 przy ulicy Bolesława Chrobrego 308 w Wodzisławiu Śląskim odbędzie się XXIV Grand Prix w Tenisie Stołowym.

 

16 lutego: spektakl "Rewia Forever" w RCK

 

W niedzielę, 16 lutego o godz. 17.00 w sali widowiskowej Raciborskiego Centrum Kultury obejrzeć będzie można spektakl "Rewia forever" w wykonaniu Teatru Sabat. Bilety w cenie 85 i 95 złotych.

 

16 lutego: koncert zespołu Wilki w Wodzisławiu Śląskim

 

W niedzielę, 16 lutego o godz. 18.00 w klubie Szuflada w Wodzisławiu Śląskim odbędzie się koncert zespołu Wilki. Bilety w cenie 30 i 40 złotych.

 

 

 

/p/