Wodzisław: zawodnicy „Boxing Odra” pokazali klasę na pierwszym turnieju

0
41
1459756_584303804956221_587603461_n.jpg

Zawodnicy Klubu Sportów Walki "Boxing Odra" z Wodzisławia dobrze zaprezentowali się na pierwszych zawodach w tym roku, które odbyły się w Rybniku.

 

W dniu 9 lutego 2013 roku w Rybniku na salce bokserskiej klubu RMKS Rybnik odbył się I Turniej Bokserski w tym roku. Nasz klub reprezentowało 6 zawodników Mateusz Filipek, Mateusz Sitek, Bartłomiej Włodarczyk, Patryk Piechaczek, Mateusz Mitko i Mariusz Makosz. W Turnieju wzięło udział 66 zawodników którzy stoczyli 32 pojedynki. Obecna również była reprezentacja Czeskiej Republiki, która do Turnieju wystawiła 3 zawodników.

 

Jako pierwszy z naszych zawodników zaprezentował się kadet Mateusz Filipek, który stoczył pojedynek w kat. 54 kg z reprezentantem klubu Góral Żywiec, którego trenerem jest Stefan Gawron (pierwszy trener Tomasza Adamka). Dla Mateusza był to debiut na ringu w którym pokazał się z bardzo dobrej strony wygrywając jednogłośnie na punkty.

 

 

Następną walkę stoczył senior Bartłomiej Włodarczyk w kat. 64kg dla którego był to drugi pojedynek w barwach naszego klubu. Bartek spotkał się w ringu z zawodnikiem miejscowego RMKS Rybnik Cezarym Weisman. Rywal Bartka miał zdecydowanie lepsze warunki fizyczne był od niego wyższy i miał dłuższy zasięg ramion. Mimo nie korzystnych jak dla Bartka warunków fizycznych rywala nasz zawodnik pokazał wielki charakter oraz wolę walki i pomimo kontuzji nadgarstka w 3 rundzie dokończył pojedynek wygrywając jednogłośnie na punkty.

 

Jako trzeci z naszych zawodników do ringu wyszedł senior Mateusz Sitek kat. 75 kg, który zmierzył się z zawodnikiem LKS Myszków Konradem Cesarz. Pomimo dobrej pierwszej rundy Matusz uległ niejednogłośnie na pkt zawodnikowi z Myszkowa.

 

Walka nr 30 w drabince Turnieju to pojedynek Patryka Piechaczka dla którego była to 3 walka w karierze z miejscowym zawodnikiem RMKS Rybnik doświadczonym na bokserskich ringach Mariuszem Lutka w kat. 81 kg. Można rzec że ten pojedynek był najlepszą walką turnieju, a z świetnej strony pokazał się Patryk, który obijał mocnymi ciosami zawodnika z Rybnika, który nie umiał znaleźć sposobu aby zagrozić naszemu zawodnikowi. Patryk decyzją sędziów wygrał walkę jednogłośnie na pkt co spotkało się z wielkim aplauzem zgromadzonej publiczności.

 

Zaraz po Patryku do ringu wyszedł kolejny nasz zawodnik debiutant Mateusz Mitko kat. 81 kg. Mateusz zmierzył się z zawodnikiem z klubu Naprzód Lipiny Adamem Seremak. Obaj zawodnicy zaczęli rundę od bardzo mocnych ciosów. Walka stała na wyrównanym poziomie do czasu gdy Mateusz w 2 rundzie trafił przeciwnika potężnym lewym prostym (Mateusz jest mańkutem) w wyniku czego zawodnik z Lipin padł na podłogę a Mateusz wygrał walkę przez TKO w 2 rundzie.

 

Ostatnia walka w Turnieju nr 33 to pojedynek wagi super ciężkiej + 91 kg i walka wracającego po przerwie Mariusza Makosza z kolejnym zawodnikiem z Lipin Arkadiuszem Szulc. Mariusz przez całą walkę kontrolował sytuację i wygrał decyzją sędziów jednogłośnie na punkty.

 

Podsumowując nasz wyjazd:

Wraz z trenerem Kicką jesteśmy zadowoleni z postawy zawodników wynik 5 na 6 zwycięstw naprawdę daje satysfakcje i kopa do ciężkiej pracy. Cieszymy się, że boksowali wszyscy nasi zawodnicy. Walki z zawodnikami innych klubów są bezcennym doświadczeniem jakiego nie da się zdobyć na treningu. W końcu też mogliśmy dzięki Miastu Wodzisław Śląski zaprezentować się w klubowych dresach i godnie reprezentować miasto.

 

 

PB

fot. https://www.facebook.com/boxingodra