Wodzisław: kierowcy autobusów też wsiadają za kierownicę po „kielichu”

1
22
63-215746.jpg

Policjanci z wodzisławskiej drogówki skontrolowali wczoraj stan trzeźwości 218 kierujących busami, autobusami i samochodami ciężarowymi.

 

Na terenie powiatu wodzisławskiego przeprowadzono działania "Trzeźwe przewozy", które miały na celu ujawnienie i uniemożliwienie jazdy pod wpływem alkoholu kierującym pojazdami komunikacji publicznej oraz transportu prywatnego osób. Wodzisławska drogówka skontrolowała stan trzeźwości 218 kierowców. Efektem tych działań było zatrzymanie trzech amatorów jazdy na "podwójnym gazie".

 

W Radlinie na ulicy Korfantego mundurowi zatrzymali do kontroli busa marki ford. 64-letni kierowca miał w organizmie promil alkoholu i dodatkowo zakaz prowadzenia pojazdów. Na szczęście nie przewoził w tym czasie żadnych pasażerów. W ręce policjantów wpadł także kierowca ciężarowego mana. U 51-latka badanie na alkomacie wykazało blisko promil alkoholu. Najwięcej, bo 1,5 promila miał 41-letni kierowca transportera zatrzymany na ulicy Traugutta. Na kierujących takimi pojazdami spoczywa szczególna odpowiedzialność, bowiem zdarzenia drogowe z ich udziałem powodują zagrożenie dla znacznej liczby użytkowników dróg. Na szczęście żaden z pijanych kierowców nie przewoził pasażerów.

 

 

/p/