Wodzisław: Biathloniści „Strzał Wodzisław” sezon rozpoczęli w Zakopanem

0
110

W Kościelisku odbyły się pierwsze w tym sezonie zawody Pucharu Polski II kategorii, na który zjechali biathloniści z całej Polski, także z Wodzisławia Śląskiego.

Pierwszego dnia zawodów zawodnicy rywalizowali w biegu sprinterskim. Marta Krakowczyk z klubu "Strzał Wodzisław" debiutowała w kategorii juniorek, gdzie swój bieg ukończyła z 5 lokatą, zawodniczka oddała 4 niecelne strzały w pozycji leżącej oraz dwa w pozycji stojącej. Nie wiele gorzej na strzelnicy poradzili sobie młodzicy z wodzisławskiego klubu: Szymon Konieczny z sześcioma karami zajął 7 miejsce, Szymon Strzelczyk 8 miejsce, Paweł Herok 9 miejsce, zaś Adam Zając uplasował się na 10 pozycji. Każdy z tych zawodników miał do pokonania 5 rundek karnych.

Drugiego dnia zawodnicy rywalizowali w biegu pościgowym. W kategorii juniorek, Marta Krakowczyk która czterokrotnie odwiedzała strzelnicę, z 11 karami ukończyła swój bieg na 5 miejscu. Lepiej na strzelnicy poradzili sobie młodzicy młodsi, którzy trzykrotnie musieli oddawać po 5 strzałów w pozycji leżącej, uzyskując następujące lokaty: 7 miejsce Szymon Konieczny, do pokonania miał dodatkowo 3 rundy karne, 8 miejsce Adam Zając z jednym niecelnym strzałem, 9 był Szymon Strzelczyk z 6 karami i 10 pozycję uzyskał Paweł Herok, który miał 9 kar.