Wodzisław: Tabu i Nostalgic zagrają charytatywnie na rzecz Klaudii Draga

0
69
koncert_klaudia_draga.JPG

Dostępne są już cegiełki na koncert charytatywny, który odbędzie się 17 stycznia w Wodzisławskim Centrum Kultury – wystąpią zespoły Tabu oraz Nostalgic.

 

KONCERT CHARYTATYWNY NA RZECZ KLAUDII DRAGA,

podczas którego wystąpią Tabu oraz Nostalgic

odbędzie się 17 stycznia o godzinie 17.00.

 

Cegiełki w cenie 15 złotych

do nabycia w sekretariacie

Gimnazjum nr 3 w Wodzisławiu Śląskim!

 

 

Klaudia Draga ma 16 lat. Była dzieckiem wysportowanym, towarzyskim, członkiem zespołu "Miraż" z Wodzisławia Śląskiego. Wyjeżdżała na Mistrzostwa Polski i Świata, skąd przywoziła medale. Brała udział w koncertach charytatywnych na rzecz pomocy choremu koledze, a teraz sama znalazła się w sytuacji, która wymaga pomocy.

 

Klaudia w dniu swoich 16 urodzin wyszła z domu na spacer i już nie wróciła. Została potrącona przez samochód na przejściu dla pieszych nieopodal domu. W wyniku tego doznała ciężkiego urazu mózgu. Była hospitalizowana w Górnośląskim Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach na Oddziałach: OIOM, Neurologii Dziecięcej i Rehabilitacji Neurologicznej. Przez ponad dwa miesiące była w śpiączce.

 

Obecnie Klaudia odzyskała świadomość i wymaga bardzo intensywnej rehabilitacji, która pomoże jej przywrócić sprawność. Niestety rehabilitacja, którą zapewnia NFZ jest niewystarczająca, stąd prośba o pomoc w zebraniu funduszy potrzebnych na turnusy rehabilitacyjne. Koszt takiego dwutygodniowego turnusu to 5 tysięcy złotych, a w ciągu roku Klaudia powinna mieć ich co najmniej kilka. Według lekarzy i rehabilitantów ma duży potencjał i można z nią wiele wypracować. Już po pierwszym pobycie na turnusie rehabilitacyjnym zaobserwowano poprawę.

 

/p/