Edukacja w czyżowickim lesie

2
304
02_czyzowice.JPG

Pasjonaci przyrody zrealizowali swoje plany.

 

W przepięknym czyżowickim lesie powstała ścieżka edukacyjna. Przedsięwzięcie zrealizowano w ramach projektu "Oznakowanie i promocja ścieżki przyrodniczo-edukacyjnej w Czyżowicach". W oficjalnym otwarciu wzięli udział: wójt,  radni Gminy Gorzyce, dyrektorzy szkół i przedszkoli, nauczyciele, przedstawiciele Nadleśnictwa Rybnik, Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach, koła łowieckiego "Róg", Urzędu Gminy.

Inicjatorem powstania ścieżki był p. Jerzy Rebeś, który wraz z nadleśniczym oraz leśniczym oprowadził zebranych urokliwą  trasą ścieżki, dzieląc się swoją bogatą wiedzą przyrodniczą i ciekawostkami z zakresu fauny i flory.  Zebrani zapoznali się z treścią tablic edukacyjnych, przybliżających różnorodność i złożoność świata roślin i zwierząt oraz reakcje zachodzące w środowisku leśnym. Ponadto wzdłuż ścieżki można podziwiać wiele gatunków drzew i krzewów, których nazwy i opisy wraz ze zdjęciami zawierają tabliczki gatunkowe. W ramach projektu wydano również ulotki z mapą i opisem ścieżki.

Całkowity koszt zadania wyniósł 13,575 tys. zł. Projekt udało się zrealizować dzięki dofinansowaniu ze środków WFOŚiGW w Katowicach, które wyniosło 10,86 tys. zł. – Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia ścieżki nieopodal leśniczówki w Czyżowicach – zachęca Bożena Amalio-Nowak z Urzędu Gminy Gorzyce.

/żet/
 

"Treści zawarte w publikacji nie stanowią oficjalnego stanowiska organów Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach".