Wodzisław: W II Liceum Ogólnokształcącym powstała klasa dziennikarska

1
50
dz3.jpg

Pod patronatem jednej z największych regionalnych gazet w kraju będzie funkcjonowała klasa o profilu dziennikarskim w II Liceum Ogólnokształcącym w Wodzisławiu Śląskim.

 

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Wodzisławiu Śl., w skład którego wchodzi II Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi i Integracyjnymi im. ks. prof. Tischnera oraz Liceum Plastyczne, zawarł umowę z wydawcą m.in. „Dziennika Zachodniego” i portalu wodzislawslaski.naszemiasto.pl, dzięki której w szkole funkcjonować będzie klasa medialna objęta patronatem jednej z największych regionalnych gazet w kraju.

 

W ramach współpracy wydawnictwo Polskapresse zobowiązało się do organizacji warsztatów dziennikarskich dla uczniów liceum, pomocy w organizacji zajęć pozalekcyjnych dla klas medialnych czy organizacji konkursów na najlepszy materiał prasowy. Dodatkowo młodzież z wodzisławskiego liceum będzie miała możliwość odwiedzenia redakcji „Dziennika Zachodniego”, a także drukarni wydawnictwa. Młodzi dziennikarze zostaną też dopuszczeni do korzystania z serwisów internetowych firmy, np. dzięki systemowi Junior Media, a przygotowane przez nich materiały będą miały szansę ukazać się w serwisach „Dziennika Zachodniego” i naszemiasto.pl.

 

 

Umowa, którą podpisała dyrektor szkoły Anna Białek oraz kierownik oddziału gazety w Rybniku Jacek Bombor, została zawarta w związku z organizacją klasy dziennikarskiej w roku szkolnym 2013/14, ale obie strony liczą na współpracę także w kolejnych latach.

 

– Bardzo się cieszę, że udało się nam nawiązać współpracę z tak renomowaną marką, jaką jest Dziennik Zachodni. Dzięki tej umowie młodzież będzie mogła rozwijać swoje talenty i zainteresowania dziennikarskie pod okiem profesjonalistów. Mam nadzieję, że nasza współpraca będzie kontynuowana również w kolejnych latach – deklarowała Anna Białek po podpisaniu porozumienia.

 

 

/p/