Kamienice przy Czekoladowej są już po termomodernizacji

122
81

Inwestycja dofinansowana jest ze środków WFOŚiGW w ramach projektu „Poprawa efektywności energetycznej poprzez kompleksową termomodernizację budynków mieszkalnych w Raciborzu”.

Docieplone ściany, stropy i dach – w sumie prawie 1700 m² powierzchni, wymienione okna, drzwi, zmodernizowana instalacja centralnego ogrzewania, wymieniona instalacja wodna i nowe, ledowe oświetlenie części wspólnej – to zakres przeprowadzonych prac w kamienicach przy ul. Czekoladowej 8 i 9. Remont trwał od wiosny tego roku. Inwestycja objęta jest dofinansowaniem ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach w ramach projektu „Poprawa efektywności energetycznej poprzez kompleksową termomodernizację budynków mieszkalnych w Raciborzu”.

Budynki po termomodernizacji nie tylko cieszą oko nową elewacją, ale przede wszystkim dają większy komfort cieplny mieszkańcom i wpływają na poprawę jakości powietrza. Dzięki zwiększonej efektywności energetycznej zmniejszy się zużycie energii w obiektach, a co za tym idzie ograniczona zostanie emisja CO2.

Modernizacja nieefektywnych energetycznie, zaniedbanych i kosztownych w utrzymaniu kamienic to jeden z frontów walki z niską emisją i sposób na poprawę warunków mieszkaniowych raciborzan. W przyszłym roku w ramach tego samego projektu termomodernizacji poddane zostaną kamienice przy ulicach: Fabrycznej, Skłodowskiej–Curie i Mysłowickiej. To łącznie 60 mieszkań. Beneficjentem projektu jest miasto Racibórz. Umowna kwota dofinansowania projektu to 3 326 531,72 zł. Termin zakończenia jego realizacji to 28 lutego 2022 r.

KP
Fot. UM Racibórz

„Treści zawarte w publikacji nie stanowią oficjalnego stanowiska organów Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach”.