Kieca interweniuje u Gowina

44
67

Chodzi o sytuację Polaków pracujących w Czechach w przypadku zamknięcia granic.

Prezydent Wodzisławia Śląskiego Mieczysław Kieca napisał list do Ministra Rozwoju, Pracy i Technologii Jarosława Gowina. Niepokoją go bowiem medialne doniesienia o tym, że w przypadku dalszego wzrostu zachorowań na Covid-19 władze Czech planują m.in. zamknięcie granic. – Obecna sytuacja bardzo doświadcza tysiące pracowników i właścicieli firm. Kolejnych dni i obostrzeń boją się znów pracownicy transgraniczni. To w ich imieniu piszę do ministra Jarosława Gowina – poinformował Mieczysław Kieca na swoim Facebooku.

– Jak najbardziej rozumiem kwestie bezpieczeństwa nas wszystkich. Nigdy nie będę negował działań na rzecz jego zapewnienia. Natomiast ważne jest także zapewnienie bezpieczeństwa ekonomicznego. Podejmowane na górze decyzje nie mogą skutkować pozostawieniem człowieka bez środków do życia – pisze prezydent Wodzisławia Śląskiego.

W liście Mieczysław Kieca prosi o potwierdzenie lub zaprzeczenie doniesieniom na temat ograniczeń w ruchu oraz informację, czy strona rządowa z odpowiednim wyprzedzeniem prowadzi jakiekolwiek rozmowy w sprawie umożliwienia bezproblemowego przekraczania granicy przez polskich pracowników zatrudnionych w Czechach. – Dla wielu mieszkańców miasta Wodzisławia Śląskiego wprowadzone restrykcje i utrudnienia związane z dojazdem do pracy za granicą w znaczący sposób wpłyną na funkcjonowanie i życie codziennie nie tylko ich, ale także całych ich rodzin – pisze włodarz Wodzisławia Śląskiego.

c
Fot. UM Wodzisław Śląski