47 nowych drzew zasadzono w Wodzisławiu Śląskim

5
224

Akcję zainaugurowano przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Wodzisławiu Śl. Nowe nasadzenia mają związek z przebudową ul. Mszańskiej i Turskiej w Wodzisławiu Śl., gdzie zaszła konieczność wycinki drzew.

15 września przy szkołach ponadpodstawowych na terenie Wodzisławia Śląskiego odbyła się akcja sadzenia drzew. Łącznie zasadzono 47 nowych drzew. Są to klon zwyczajny i głóg dwuszyjkowy. Nowe nasadzenia mają związek z realizacją inwestycji drogowej – przebudową ul. Mszańskiej i Turskiej w Wodzisławiu Śl., gdzie zaszła konieczność wycinki drzew. W związku z tym pojawiła się decyzja o dokonaniu nasadzeń zastępczych na terenie miasta.

Miejsca, w których zasadzono nowe drzewa, nie zostały wybrane przypadkowo. Jak mówi starosta Leszek Bizoń, postanowiono, że będą to tereny przy placówkach oświatowych, gdzie tej zieleni powinno być znacznie więcej niż jest.

Akcję zainaugurowano przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Wodzisławiu Śl., gdzie pierwsze drzewo posadzili wspólnie starosta Leszek Bizoń, członkini zarządu Kornelia Newy, dyrektor PZD Tomasz Wójcik i dyrektor szkoły Wojciech Komorek. W sumie zasadzono tam 10 drzew. Dzięki temu teren przy „Tischnerze” zyska nie tylko piękne, zielone miejsce, ale również pracownię artystyczną. – Mamy nadzieje, że te drzewa szybko urosną, ponieważ chcemy ten teren wykorzystywać jako pracownię plenerową dla uczniów Liceum Sztuk Plastycznych – wyjaśnia dyrektor szkoły Wojciech Komorek.

Akcja została przeprowadzana w ramach kampanii Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu.

KP
Fot. Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim

„Treści zawarte w publikacji nie stanowią oficjalnego stanowiska organów Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach”.