XIII Gala Raciborskiego Sportu

95
108

Po raz trzynasty nagrodzono najlepszych sportowców i trenerów oraz wyróżniających się działaczy sportowych z powiatu raciborskiego.

Raciborskie środowisko sportowe świętowało po raz trzynasty – 31 stycznia odbyła się Gala Sportu. Podczas uroczystości wręczono Raciborskie Championy i specjalne wyróżnienia. Za wybitne osiągnięcia sportowe w 2019 roku swoje nagrody sportowcom, trenerom oraz osobom działającym na rzecz środowiska przyznali również prezydent Raciborza Dariusz Polowy i starosta raciborski Grzegorz Swoboda. Galę uświetniły występy młodych artystów. Zaprezentowali się: b-boy Alan Miczajka, tancerki SKZR Źródło i zespołu tanecznego Skaza, a także zespół wokalny Miraż. Podczas gali podziękowano także pochodzącej z Raciborza skoczkini wzwyż Justynie Kasprzyckiej-Pyrze, która zakończyła karierę.

W kategorii Medaliści Mistrzostw Europy, Mistrzowie Polski Seniorów Raciborskie Championy otrzymali: Patryk Ołenczyn (zapasy), Patryk Grzegorzewicz (lekkoatletyka), Piotr Stolarczyk (zapasy), Patryk Ogonowski (ju-jitsu), Wojciech Nowak (brazylijskie ju-jitsu), Julian Stencel (ju-jitsu), Sebastian Jezierzański (zapasy), Monika Brzostek (siatkówka plażowa) i Rafał Bugdol (pływanie). Trenerem Roku został wybrany Piotr Morka – trener koordynator lekkoatletyki w MKS-SMS Victoria Racibórz. Sportowe Wydarzenie Roku to Lekkoatletyczne Mistrzostwa Polski U-20 w Raciborzu, które odbyły się na stadionie OSiR, natomiast w kategorii Sportowy Sukces Drużynowy nagrodzono Klub Szachowy Silesia Racibórz, który zajął czwarte miejsce w Szachowej Ekstralidze.

W Sporcie Dzieci i Młodzieży – Sport Szkolny Raciborskiego Championa otrzymały Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 2 „Mechanik” w Raciborzu i Zespół Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego w Raciborzu, natomiast w Sporcie Dzieci i Młodzieży – Sport Klubowy – MKZ Unia Racibórz, LKS Dąb Brzeźnica i MKS-SMS Victoria Racibórz.

Championy w kategorii Olimpiady Specjalne i Sport Osób Niepełnosprawnych powędrowały do Mateusza Demianiuka, Kacpra Szyry, Mateusza Małysa i Katarzyny Świerczewskiej. Statuetkę w kategorii Sport Masters otrzymał Tomasz Jabłonka, natomiast Raciborskiego Super Championa przyznano Hubertowi Kostce, Aleksandrowi Zajączkowskiemu, Ryszardowi Wolnemu i Leszkowi Olszewskiemu.

KP
Fot. Katarzyna Przypadło