Kampania „rO2bimy pozytywną atmosferę”

3
171

– Chcemy edukować mieszkańców, pokazywać, jak sobie radzić ze smogiem, bo stan środowiska i powietrze, którym oddychamy, przekładają się na jakość naszego zdrowia i życia – przekonywał marszałek Jakub Chełstowski.

Rusza kampania społeczna i edukacyjna w zakresie walki ze smogiem w województwie śląskim. O jej szczegółach mówił w trakcie konferencji prasowej marszałek Jakub Chełstowski i Izabela Domogała, członek Zarządu Województwa. – Poprawa jakości powietrza jest jednym z największych wyzwań województwa śląskiego. Chcemy edukować mieszkańców, pokazywać, jak sobie radzić ze smogiem, bo stan środowiska i powietrze, którym oddychamy, przekładają się na jakość naszego zdrowia i życia. Pozyskaliśmy dodatkowych 85 mln zł na odnawialne źródła energii dla 27 gmin z regionu i walczymy o to, by w przyszłej perspektywie unijnej tych środków było jeszcze więcej o niemal 110 mln zł – przekonywał Jakub Chełstowski.

– Oprócz dużych środków, przeznaczonych na odnawialne źródła energii czy termomodernizację budynków i działania realizowane wspólnie ze stroną rządową w ramach programów „Stop Smog” i „Czyste Powietrze”, podejmujemy wiele inicjatyw, które mają przyczynić się do poprawy jakości powietrza. Ta kampania ma uświadomić mieszkańcom, że warto działać w celu ograniczenia tego negatywnego zjawiska i każdy z nas może przyczynić się do poprawy jakości powietrza – tłumaczyła Izabela Domogała.

Kampania „rO2bimy pozytywną atmosferę” obejmie zasięgiem całe województwo, a jej celem jest zachęcenie do włączenia się w walkę ze smogiem wszystkich mieszkańców. Szczególną grupą odbiorców są dzieci i młodzi ludzie – to oni mogą uświadomić dorosłym, że warto wspólnie troszczyć się o stan środowiska. Stąd nacisk na kreatywny i edukacyjny charakter kampanii. Mediami wykorzystanymi w akcji będą Internet i prasa. Stworzone zostaną też materiały stanowiące kompendia wiedzy: materiały video i infografiki oraz ułatwiające jej rozprzestrzenianie i propagowanie scenariusze lekcji, artykuły tematyczne czy cykl postów publikowanych w portalach społecznościowych.

KP
Fot. Archiwum redakcji

„Treści zawarte w publikacji nie stanowią oficjalnego stanowiska organów Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach”.