Ogólnopolski Tydzień Kariery w powiecie wodzisławskim

280
109

Tydzień Kariery to wydarzenie o zasięgu ogólnokrajowym mające na celu wspieranie młodzieży w planowaniu kariery zawodowej.

Od 21 do 24 października szkoły powiatu raciborskiego brały udział w Tygodniu Kariery – wydarzeniu o zasięgu ogólnokrajowym mającym na celu wspieranie młodzieży w planowaniu kariery zawodowej.

Uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego w Wodzisławiu Śląskim uczestniczyli m.in. w zajęciach prowadzonych przez doradców zawodowych z Powiatowego Urzędu Pracy, a także w spotkaniu z przedstawicielką Międzynarodowej Organizacji Edukacyjnej Kastu z Katowic, która wspiera uczniów w planowaniu i podejmowaniu studiów za granicą. Przez cały tydzień I LO gościło również uczniów klas VII i VIII ze szkół podstawowych, którzy wzięli udział w warsztatach prowadzonych przez nauczycieli i uczniów. Dużą popularnością cieszyły się warsztaty językowe, chemiczne czy informatyczne.

W Powiatowym Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego odbył się konkurs „Start do kariery”, w ramach którego uczniowie zmagali się z pytaniami dotyczącymi poruszania się na rynku pracy. Bezkonkurencyjni okazali się uczniowie 1MH4. Ponadto w programie znalazły się warsztaty kreatywnego pisania dokumentów aplikacyjnych, wykłady i warsztaty z przedstawicielem PUP oraz spotkanie z policjantem z wodzisławskiej komendy. Mury szkoły odwiedzili również uczniowie lokalnych szkół podstawowych.

Słuchacze Liceum Ogólnokształcącego dla Dorosłych i Szkoły Policealnej mieli natomiast okazję spotkać się z Moniką Hajdziony, Kosmetyczką Roku 2017, która mówiła na temat pasji rozwijania firmy, spełniania swoich marzeń oraz trudności i radości podczas prowadzenia firmy.

KP
Fot. powiatwodzislawski.pl