Zapaśnicy z całej Polski walczyli w Rudniku

5
278

Organizatorem Młodzieżowych Mistrzostwa Polski U23 w zapachach w stylu wolnym i w zapasach kobiet był LKS Dąb Brzeźnica.

Zawodnicy z naszego regionu dali dobry występ podczas ogólnopolskich mistrzostw organizowanych w Rudniku. Mateusz Kampik z LKS Dąb Brzeźnica, Agata Walerzak z MKZ Unia Racibórz oraz Patrycja Sperka z MKZ Unia Racibórz zwyciężyli w swoich kategoriach wagowych.

W zawodach stoczono łącznie 174 walki, a do rywalizacji stanęło 25 drużyn kobiecych i 37 męskich. W klasyfikacji drużynowej Młodzieżowych Mistrzostw Polski U23 w zapasach kobiet MKZ Unia Racibórz zajęła drugie miejsce. W końcowej klasyfikacji drużyn męskich LKS Dąb Brzeźnica zajął drugie miejsce.

Na podium znaleźli się: kategoria wagowa 65 kg – 3. miejsce Patryk Gołuchowski (LKS Dąb Brzeźnica); kat. wagowa 74 kg – 1. miejsce Mateusz Kampik (LKS Dąb Brzeźnica), 3. miejsce Patryk Ołenczyn (LKS Dąb Brzeźnica); kat. wagowa 53 kg – 1. miejsce Agata Walerzak (MKZ Unia Racibórz), 3. miejsce Weronika Szewczyk (MKZ Unia Racibórz), kat. wagowa 76 kg: 1. miejsce Patrycja Sperka (MKZ Unia Racibórz).