Wodzisławski wieczór ze sztuką

99
97

Poetka Izabela Gardian i malarka Grażyna Zarzecka podzieliły się swoją twórczością w sali konferencyjnej dworca kolejowego w Wodzisławiu Śląskim. Wydarzenie nabrało magicznego klimatu za sprawą muzyki na żywo, o którą zadbał Kwintet Jazzowy Tomasza Pali.

W ramach wydarzenia „Poezja w wierszach, malarstwie i muzyce” Izabela Gardian zaprezentowała wybrane wiersze z wydanych tomików, które były pretekstem do rozważań i refleksji słuchaczy. Jej twórczość, którą prezentowała z właściwą sobie subtelnością, to przede wszystkim wrażliwość i delikatność.

Grażyna Zarzecka zaprezentowała wybrane przez siebie obrazy, chwaląc się nie tylko malarskim stylem, ale realizując swój debiut publiczny jako poetka. Prace wodzisławianki trafiały do Krakowa, Katowic, Zakopanego czy Rybnika, a także poza granice naszego kraju: do Ostrawy, Bonn, Kolonii i Brukseli. Artystka prezentuje nurt koloryzmu, a swojej twórczości zawsze poszukuje swojej własnej drogi. Bajkowy klimat i fantazja – to cechuje malarstwo Grażyn Zarzeckiej.

c
Fot. Gazeta Wodzisławska