Lekkoatletyczne Mistrzostwa Polski U20 w Raciborzu

3
139

Brązowy medal dla MKS-SMS Victoria Racibórz zdobyła Julia Ziembicka w biegu na 100 metrów przez płotki.

Miasto Racibórz było gospodarzem tegorocznych 73. PZLA Mistrzostw Polski U20. Na świeżo zmodernizowanym stadionie Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Zamkowej wystartowało w sumie ok. 1000 zawodników z całego kraju. – Cieszę się, że w roku 100-lecia PZLA możemy gościć w Raciborzu na mistrzostwach Polski U20 – mówił podczas ceremonii otwarcia wiceprezes Polskiego Związku Lekkiej Atletyki Grzegorz Sobczyk.

Rywalizacja trwała od 3 do 5 lipca. Jednym z ciekawszych punktów pierwszego dnia zawodów był konkurs kulomiotów, w którym Piotr Gożdziewicz wypełnił minimum PZLA na juniorskie mistrzostwa Europy. Wskaźnik uprawniający do startu w szwedzkim Boras uzyskały także biegaczki Zofia Dudek i Alicja Potasznik. W drugim dniu mistrzostw kraju minimum wypełniły mistrzyni i wicemistrzyni Polski w biegu na 400 metrów: Aleksandra Wsołek i Kinga Gacka. Przepustkę do startu w europejskim czempionacie wywalczyli także oszczepnicy – Dawid Wegner i Marek Mucha – oraz skoczkini wzwyż Wiktoria Miąso.

Dobrze spisała się zawodniczka MKS-SMS Victoria Racibórz Julia Ziembicka, która zdobyła brązowy medal w biegu na 100 metrów przez płotki. W mistrzostwach wystartowali też inni reprezentanci raciborskiego klubu: Karol Plata w biegu na 400 metrów i Kacper Zawojski w rzucie dyskiem.

W klasyfikacji medalowej najlepszy okazał się RLTL ZTE Radom, w punktowej wygrał AZS UMCS Lublin, natomiast wśród województw – mazowieckie.

KP
Fot. Katarzyna Przypadło, Anna Łapka