W Radlinie będą kuć talenty

1
152

„Kuźnia Talentów” ma na celu rozwijanie pasji dzieci i młodzieży w czasie pozaszkolnym.

Kuźnia Talentów powstała przy radlińskim Ognisku Pracy Pozaszkolnej, wykorzystując pomieszczenia dawnego Przedszkola Publicznego nr 1 przy ulicy Reymonta w Radlinie. Po gruntownych remontach od początku lutego w budynku mieści się Kuźnia, która ma być miejscem rozwoju, kreatywności i zabawy.

W placówce odbyły się już pierwsze warsztaty kulinarne, których gościem była fundacja Food Think Tank z Wrocławia. Podczas zajęć dzieci wcieliły się w rolę cukierników. Produkowano praliny i mini torty, czas upłynął więc w słodkiej atmosferze. Nad przebiegiem warsztatów czuwał Jędrzej Stelmaszek. Kolejną atrakcją były zajęcia teatralne z Kasią Chwałek, w czasie których dzieci tworzyły teatralne lalki z drewnianych warzech.

To pierwszy raz w historii, kiedy Ognisko Pracy Pozaszkolnej cieszy się własnymi pracowniami. Jak mówi dyrekcja, dzięki zaangażowaniu rodziców, nauczycieli, sponsorów i wielu ludzi dobrej woli na mapie Radlina powstało ciekawe miejsce dla najmłodszych.

W nowych pomieszczeniach będą odbywać się zajęcia plastyczne, teatralne, taneczne czy muzyczne. Dyrekcja Ogniska planuje utworzyć również pracownie ceramiki i szkła. Ognisko planuje cykliczne imprezy, koncerty i wystawy. Już teraz w ramach działalności placówki odbywają się zajęcia gitarowe, keyboardowe czy wokalne. Przy OPP funkcjonuje także dziecięcy zespół Radlinioki.

Ognisko Pracy Pozaszkolnej zapewnia dzieciom szereg atrakcji, w ostatnim czasie odbyły się: wycieczka do raciborskiego Muzeum, wizyta we wrotkowni, warsztaty robienia biżuterii z modeliny czy wycieczka do kina w Rydułtowach.

KC
fot. OPP Radlin