Raciborscy uczniowie zbierają butelki i chomikują baterie

145
170
baterieraciborz

Młodzi raciborzanie bardzo dobrze orientują się, jak ważne jest środowisko naturalne dla ich życia oraz życia ich bliskich.

Uczniowie raciborskich szkół wiedzą, że środowisko naturalne, w którym żyją, wymaga opieki i pielęgnacji. Potwierdza się to podczas rozstrzygnięć konkursów ekologicznych, w których pokazują, że sprawy ekologii są im bardzo bliskie.

– Uczniowie nie poprzestają wyłącznie na nauce, dlaczego musimy chronić środowisko. Dają również przykład, że potrafią się włączyć i zaangażować w walkę o naszą przyrodę – podkreśla Urząd Miasta Racibórz. Dowodem na to jest ich liczny udział w konkursach ekologicznych takich jak „Zbieramy butelki plastikowe”. W tegorocznej edycji konkursu organizowanego przez miasto wzięło udział siedem placówek – pięć szkół podstawowych, Dom dla Dzieci i Zespół Szkolno–Przedszkolny. Dzieciom udało się zebrać prawie 18 ton plastikowych butelek. Najlepsi okazali się podopieczni Domu dla Dzieci, którzy średnio zebrali ponad 33 kilogramy butelek na osobę i odebrali nagrodę także za zajęcie pierwszego miejsca w klasyfikacji generalnej.

W przypadku akcji „Chomikuj baterie” najbardziej zaangażowani w zbiórkę okazali się wychowankowie Niepublicznej Katolickiej Szkoły Podstawowej. Na „głowę” udało im się zebrać ponad 3,33 kilograma zużytych baterii. W klasyfikacji generalnej po tytuł „chomika roku 2019” sięgnęła Szkoła Podstawowa nr 18, której uczniowie zebrali 900 kilogramów baterii.

KP

„Treści zawarte w publikacji nie stanowią oficjalnego stanowiska organów Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach”.