Dwadzieścia lat szlachetnej pracy na rzecz innych. Renata Hernik przechodzi na emeryturę

94
349

Dyrektorka Powiatowego Ośrodka Wsparcia Perła w Wodzisławiu Śląskim znaczną część swojego życia poświęciła pomocy społecznej, kierując jedynym w powiecie ośrodkiem oferującym pomoc dla dorosłych z zaburzeniami psychicznymi.

Renata Hernik rozpoczęła pracę w 1999 roku, następnie, po przekształceniu w 2001 roku Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie na Powiatowy Ośrodek Wsparcia Perła, objęła stanowisko kierownika. Celem jej codziennej pracy było stworzenie optymalnych warunków terapii i rehabilitacji podopiecznych ośrodka.

Renata Hernik pełniła funkcję z wielką pasją i zaangażowaniem, co było niejednokrotnie docenianie. W 2011 roku dyrektorka została odznaczona przez Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego złotym Medalem za Długoletnią Służbę. To odznaczenie cywilne jest symbolem oddania i sumienności w pracy w służbie państwowej.

Renata Hernik podejmowała liczne inicjatywy, mające na celu integrację podopiecznych ośrodka, a także przełamywanie społecznych barier i stereotypów. Jedną z wielu prowadzonych przez dyrektorkę Perły akcji był organizowany od 2003 roku Karnawałowy Bal Maskowy dla osób niepełnosprawnych.

Podczas uroczystych podziękowań życzenia Renacie Hernik złożyli starosta powiatu Leszek Bizoń, wicestarosta Tadeusz Skatuła oraz Krystyna Kuczera, członek zarządu powiatu, która pracuje w resorcie pomocy społecznej. Wyrazy uznania złożyła także szefowa Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie Irena Obiegły.

/C/
fot. powiatwodzislawski.pl