Kobiecość i piękno – łamiąc mity na temat niepełnosprawności

2
317
Kobiecosc i piekno wodzislaw (1)

Uczennice Zespołu Placówek Szkolno-Wychowawczo-Rewalidacyjnych w Wodzisławiu Śląskim wzięły udział w projekcie „Droga do kobiecości poczuciem pełnej własnej wartości”.

W ramach akcji podopieczne placówki przeszły wizerunkową metamorfozę, aby wziąć udział w profesjonalnej sesji zdjęciowej. Jak mówią uczennice trzeciej klasy gimnazjum oraz Szkoły Przysposabiającej do Pracy, ten dzień był dla nich jak pudełko czekoladek – każda chwila była zaskakująca i niepowtarzalna, a co najważniejsze, pozwoliła wydobyć wewnętrzne piękno i poczuć się prawdziwie kobieco. Celem projektu było obalenie panujących mitów na temat niepełnosprawności intelektualnej.

Kobiecosc i piekno wodzislaw (2)

Dzięki zaangażowaniu się w akcję Agnieszki Sochy, żony Prezydenta Miasta Żory, pod okiem profesjonalnej stylistki Agaty Dominik, która na co dzień współpracuje z gwiazdami, dziewczyny mogły spełnić swoje marzenia dotyczące wizażu, stylizacji włosów czy garderoby. Akcja odbyła się w Centrum Handlowym Silesia Center, następnie uczestniczki skorzystały z usług profesjonalistów z Academy Alicja Glos-Krawczyk GAAK. Kulminacyjnym momentem projektu była wspólna sesja zdjęciowa w studio Foto-Kołodziejska.

/c/
fot. powiatwodzislawski.pl