Były kierownik raciborskiego pogotowia skazany za znęcanie

1
275
mobing

Oskarżony o psychiczne i fizyczne znęcanie się nad podwładnymi były kierownik raciborskiego pogotowia został skazany nieprawomocnym wyrokiem na karę 10 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na 2 lata.

Piotr S. został oskarżony przez podległych mu pracowników o stosowanie mobbingu. To jest czyn z artykułu 207§ 1 Kodeksu karnego: „Kto znęca się fizycznie lub psychicznie nad osobą najbliższą lub nad inną osobą pozostającą w stałym lub przemijającym stosunku zależności od sprawcy albo nad małoletnim lub osobą nieporadną ze względu na jej stan psychiczny lub fizyczny, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5”.

Skazany był długoletnim kierownikiem pogotowia w raciborskiej lecznicy. Z pracy zrezygnował pod koniec 2015 roku, po 8 latach. Umowa z nim została rozwiązana na jego prośbę. Dyrektor szpitala Ryszard Rudnik przyjął wypowiedzenie, mimo że chwalił swojego podwładnego za wprowadzone zmiany w kierowanej przez niego komórce, jak i zadowolony był z wyniku finansowego pogotowia zarządzanego przez Piotra S. Nie bez znaczenia pozostawał dla dyrektora fakt, iż lekarzowi udowodniono działania mobbingowe przed szpitalną komisją etyki. Sprawa dotyczyła dwudziestu kilku pracowników pogotowia.

czytaj więcej na portalu raciborz.com.pl

Mariusz Zemann
fot. archiwum portalu