Kobiety mają moc – inspirujący projekt społeczny

3
170
kobiety maja moc wodzislaw (2)

Pełne pasji i artystycznej wrażliwości kobiety z Wodzisławia Śl. spotykały się systematycznie od 12 czerwca 2018 roku, dzieląc się swoimi doświadczeniami i budując wspólnie wewnętrzną siłę.

Finał projektu odbył się 21 grudnia w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Wodzisławiu Śląskim. Udział w nim wzięły reprezentantki z okolic Żywca, Boguszowic i Wodzisławia Śląskiego. Jak mówi inicjatorka spotkań, Halina Socha, każda wspólna chwila była dla uczestniczek projektu swoistą terapią, która dodawała im odwagi.

– Jestem niepoprawną optymistką, więc już na samym początku byłam przekonana, że projekt się uda. Takimi emocjami zaraziłam uczestniczki, wytworzyłyśmy wspólnie klimat, który działał jak magnez, przyciągał inne osoby. Spotykałyśmy się regularnie dwa razy w miesiącu, a warto zaznaczyć, że odwiedzały Wodzisław uczestniczki pochodzące z okolic Żywca. Zaczęło się od wspólnego pisania, ale z czasem, jak się poznałyśmy, to zaprosiłam uczestniczki do wspólnego działania i pracy warsztatowej. I to się udało. Co więcej, zamierzamy spotykać się dalej w ramach Akademii Pozytywnego Działania – mówi Halina Socha.

kobiety maja moc wodzislaw (1)

W ramach projektu kobiety szlifowały pisarskie umiejętności, rozwijały zmysł artystyczny i, co najważniejsze, budowały poczucie własnej wartości.

– Wspierałyśmy się i razem rozwijałyśmy swoje pasje. Każde spotkanie było inne i ciekawe. Przekonałyśmy się, że każda z nas ma atuty, trzeba je było tylko odkryć w sobie. To było cudowne doświadczenie. W nowym roku życzę sobie i innym tego, byśmy potrafili znaleźć swoją przestrzeń życiową, byśmy dobrze umieli zarządzać czasem i byśmy zawsze obok siebie mieli prawdziwych przyjaciół – dodawała pisarka Halina Socha.

/fot. Gazeta Wodzisławska oprac. c/