Dzień Śnieżynki na finał Śląskiego Kalendarza Ekologicznego 2018

21
133

W ramach tegorocznego cyklu przyrodniczo-ekologicznego w Śląskim Ogrodzie Botanicznym w Mikołowie odbyło się wiele przedsięwzięć.

2 grudnia odbyła się w tym roku w Śląskim Ogrodzie Botanicznym w Mikołowie ostatnia impreza w ramach cyklu przyrodniczo-ekologicznego pod nazwą Śląski Kalendarz Ekologiczny. Dzień Śnieżynki połączony z kiermaszem świątecznym przyciągnął do Mikołowa nie tylko dzieci, ale i dorosłych. Jak przyznają organizatorzy – tradycyjnie już największym zainteresowaniem cieszyły się warsztaty: zarówno te twórcze, jak i surwiwalowe, a zaangażowanie całych rodzin w kreatywny spacer przerosło najśmielsze oczekiwania. – Podobnie jak zainteresowanie ogniskiem, które zapłonęło, aby ogrzać strudzonych wędrowców i umożliwić upieczenie kiełbasek, co dla wielu dzieci było nie lada atrakcją! A bardzo bogaty, kolorowy i pachnący kiermasz świąteczny wprowadził nas w atmosferę zbliżających się świąt Bożego Narodzenia. Bardzo serdecznie dziękujemy za cały rok spędzony ze Śląskim Kalendarzem Ekologicznym i już dziś zapraszamy na kolejne wydarzenia w przyszłym roku! – cieszą się pomysłodawcy.

Przedsięwzięcie wspiera Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach. W tym roku w ramach ŚKE w Mikołowie odbyły się imprezy proekologiczne: 8 kwietnia – Międzynarodowy Dzień Ptaków, 22 kwietnia – Dzień Ziemi, 13 maja – Międzynarodowy Dzień Bioróżnorodności (połączony z akcją Zamień Odpady na Kulturalne Wypady), 3 czerwca – Dzień Dziecka w ŚOB, 17 czerwca – Światowy Dzień Wiatru, 7 lipca – Dzień Żywiołów: Ogień-Woda, 16 września – Dzień Rzeki (połączony ze zbiórką elektroodpadów), 7 października – Dzień Jabłoni, 2 grudnia- Dzień Śnieżynki (połączony z kiermaszem świątecznym), 10 grudnia – Międzynarodowy Dzień Wolontariusza (impreza dedykowana wolontariuszom ŚOB).

Fot. FB ŚOB w Mikołowie
/j/

„Treści zawarte w publikacji nie stanowią oficjalnego stanowiska organów Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach”.