22 tysiące dla Rafałka

59
297

Rekordowa zbiórka podczas koncertu charytatywnego Stowarzyszenia Kultury Ziemi Raciborskiej Źródło.

16 grudnia w Raciborskim Centrum Kultury odbył się koncert charytatywny Stowarzyszenia Kultury Ziemi Raciborskiej Źródło. Tym razem tancerze i muzycy wystąpili dla trzyletniego Rafałka.

– Stało się już tradycją, że nasze dzieci, młodzież i dorośli to, czego nauczą się od początku roku, pokazują na koncercie charytatywnym. Ktoś zapytał mnie, czy nie żal mi tych pieniędzy, które mogliśmy zarobić jako stowarzyszenie. Za te wszystkie lata prób bez żadnego wypadku, za wszystkie sukcesy, miejsca na podium, piękne zagraniczne wyjazdy, za atmosferę, za to, że kocham swoją pracę wypada przynajmniej raz czy dwa razy w roku zrobić coś od serca dla kogoś, kto nie ma tyle szczęścia, co my – powiedziała Aldona Krupa-Gawron, instruktorka stowarzyszenia.

Zbiórka okazała się rekordowa. Do puszek, a także ze sprzedaży ciast i ozdób świątecznych oraz licytacji zebrano łącznie ok. 22 tys. zł. Środki zostaną przekazane na leczenie stóp, bioder, układu nerwowego i wiotkości mięśni chłopczyka.

Na scenie zaprezentowali się: Raciborzanie i kapela Raciborzanka, Mażoretki Zara i Tęcza, Efekt, Tęczowe Babcie oraz gość specjalny – Akademickie Stowarzyszenie Kultury i Folkloru przy Uniwersytecie Śląskim „Patria”.

KP